Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

Дмитро Лунін: «Питання захисту прав дітей під час війни потребують особливої уваги»

Дата: 19.07.2023 10:00
Кількість переглядів: 69

 

3 (2)

У Полтавській області мешкають понад 30 тисяч дітей, які зі своїми батьками або законними представниками тимчасово переміщені з районів ведення бойових дій або тимчасово окупованих територій. На нараді в начальника Полтавської облвійськадміністрації обговорили питання захисту прав дітей під час війни.

Начальник служби у справах дітей ОВА Ірина Фоменко розповіла, що за час воєнного стану службами у справах дітей здійснено 6330 перевірок умов утримання та виховання дітей у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. За результатами перевірок виявлено 687 дітей, які потребували соціально-правового захисту. Для захисту прав таких дітей направлено 763 клопотання до різних відомств, установ, із них 225 – до органів Національної поліції щодо притягнення батьків до адміністративної відповідальності за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Із початку війни найбільше дітей, залишених без батьківського піклування, виявлено в Полтавській, Кременчуцькій, Новооржицькій та Миргородській громадах.

Із загальної кількості виявлених в області дітей, які залишилися без піклування батьків, 37 – із територій ведення бойових дій або тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької областей. Основна причина залишення таких дітей без догляду – обставини воєнного стану (18 дітей), у 8 дітей померли батьки (після евакуації в інші регіони), 4 – залишені у закладах охорони здоров’я або батьків (знайдені без законних представників), щодо 1 здійснюється розшук батьків, 6 – відсутнє піклування батьків через невиконання батьківських обов’язків.

Під роботи, проведеної службами у справах дітей 137 дітей влаштовано в сім’ї родичів та знайомих. У прийомні сім’ї/дитячі будинки сімейного типу було влаштовано 6 дітей, у сім’ї патронатних вихователів – 9, у центри соціально-психологічної реабілітації – 7, у будинок дитини – 22. Із метою медичного обстеження та лікування 19 дітей було поміщено до лікарень.

«Питання захисту прав дітей під час війни потребують особливої уваги. Для забезпечення реалізації державної політики в частині соціального захисту дітей у громадах, де виявлено найбільше дітей без піклування, мають створюватися сім’ї патронатних вихователів. Це стосується Полтавської, Решетилівської, Глобинської, Градизької, Кобеляцької, Терешківської та Щербанівської громад», – зазначив начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

Зважаючи на пріоритетне право дитини на виховання та догляд у сім’ї, в області проведено роботу щодо влаштування таких дітей  в сімейні форми виховання, а саме:

108 дітей влаштовано в сім’ї опікунів (піклувальників);

12 – до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу;

5 – до сімей родичів / знайомих;

3 – усиновлено.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь