Департамент соціального захисту населення інформує: Реабілітація дітей з інвалідністю

Дата: 03.12.2023 12:00

Пост Page 0001

Підтримка сімей, де виховуються діти з інвалідністю, є пріоритетом органів влади усіх рівнів.

В області забезпечено своєчасне нарахування та виплата державних соціальних допомог особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю.

Поряд з цим, важливо своєчасно, відповідно до медичних показань, охопити кожну дитину реабілітаційними заходами.

Про це повідомила Директор Департаменту соціального захисту населення ОВА Людмила Корнієнко.

Згідно із державною бюджетною програмою „Реабілітація дітей з інвалідністю” в область у поточному році спрямовано кошти у сумі 5,4 млн. грн. Це дало можливість на сьогодні через органи соціального захисту населення отримати реабілітаційні послуги в реабілітаційних закладах, які розташовані на території держави, за вибором батьків, 251 дитині з інвалідністю.

Не менш важливим завданням є продовження реабілітаційного процесу на місцевому рівні. У п’яти міських територіальних громадах  (Кременчуцька, Полтавська, Лубенська, Миргородська, Гадяцька) здійснюють реабілітаційні заходи центри реабілітації системи соціального захисту населення, у Шишацькій громаді працює відділення «Реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю». Через вказані установи у поточному році 1198 дітей з інвалідністю разом з батьками отримали реабілітаційні послуги.

Комплексна реабілітація дітей з інвалідністю є складовою для їх всебічного розвитку з метою максимальної реалізації особистого потенціалу. Комплексний підхід створює умови для якісного життя як у вузькому родинному колі, так і в суспільстві в цілому.