Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

На Полтавщині протягом минулого року управлінням Держпраці розглянуто 1746 заявок роботодавців щодо проведення періодичних медоглядів працівників

Дата: 08.02.2024 12:30
Кількість переглядів: 47

 

Вікторія Полєнова

Протягом 2023 року Управлінням інспекційної діяльності у Полтавській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці опрацьовано 1 746 заяв роботодавців щодо організації проведення періодичних медичних оглядів працівників, з них 810 – щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду.

Про це повідомила начальник відділу з питань гігієни та атестації робочих місць управління інспекційної діяльності у Полтавській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Вікторія Полєнова під час брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини.

Вона розповіла про порядок проведення медичних оглядів працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці під час воєнного стану.

«Попередній медичний огляд проводиться під час прийняття на роботу з метою визначення стану здоров'я працівника та виявлення професійних захворювань, що виникли раніше при роботі на попередніх виробництвах. Періодичні медичні огляди проводяться з метою своєчасного виявлення ранніх ознак гострих і хронічних професійних захворювань, забезпечення динамічного спостереження за станом здоров'я працівників в умовах дії шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу, проведення відповідних оздоровчих заходів», – пояснила Вікторія Полєнова.

Зауважила, що шкідливими виробничими факторами можуть бути фізичні, хімічні, біологічні фактори та фактори трудового процесу. Встановити шкідливі умови праці можливо за результатами гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу, які проводяться лабораторіями, атестованими Держпраці та МОЗ.

За її словами, стосовно характеру робіт, для виконання яких є обов'язковим попередній медичний огляд, законодавчо визначено 11 видів робіт. Наприклад, роботи на висоті, |робота ліфтера, електротехнічний персонал, роботи у нафтовій та газовій промисловості, роботи, що пов'язані з обслуговуванням місткостей під тиском тощо.

Також Вікторія Полєнова розповіла про основні етапи в організації медичних оглядів працівників.

«Роботодавець повинен надати до територіального управління Держпраці заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду та у відповідний термін узгодити поіменні списки. Також має забезпечити проведення лабораторних досліджень на конкретних робочих місцях і своєчасну явку працівників на медогляд та обстеження», – зауважила Вікторія Полєнова.

Своєю чергою для проходження медичного огляду працівник пред'являє до комісії документ, що посвідчує його особу, та медичну карту амбулаторного хворого, при попередньому медогляді пред'являє направлення, видане роботодавцем за встановленою формою.

За результатами періодичних медичних оглядів (упродовж місяця після їх закінчення) комісія закладу охорони здоров’я складає заключний акт за результатами періодичного медичного огляду працівників.

Фахівці територіального управління Держпраці під час підписання заключного акта надають рекомендації щодо покращення умов праці та профілактики професійних захворювань, які обов’язкові для виконання. Непроведення медичних оглядів працівників може стати однією з причин збільшення нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь