Пам'ятаємо!

Дата: 25.11.2019 09:44

Щороку, у четверту суботу листопада, в Україні згадують мільйони невинних людей, які стали жертвами голодоморів. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймаштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на сел. Упродовж десятиліть голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття.

Біля пам'ятного хреста у селі Великі Сорочинці зібралися представники виконавчого комітету Великосорочинської сільської ради, депутат Миргородської районної ради. Із словами скорботи та вшанування пам'яті жертв голодомору до присутніх звернулася в.о.сільського голови Шурдак Оксана Володимирівна.

Під час заходу учасники вшанували пам'ять загиблих жерт голодоморів хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам'ятного знаку жертвам голодомору.