Коронавірус в Україні

Дата: 16.03.2020 10:11

Що таке коронавірус та як він передається

Коронавірус - родина распіраторних вірусів, що можуть спричинити від звичайної застуди до тяжкого респіраторного захворювання. Захворювання, якевикликав китайський вірус, називається COVID-19. Він спалахнув на рибному ринку в китайському місті Ухань провінція Хубей. Зараз відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шдяхами. Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини та не здатний до переміщення на великі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю та чхання. Інкубаційний період хвороби становить 14-24 дня. Найбільш розповсюдженими симптомами COVID-19 є лихоманка, сухий кашель та відчуття втоми.

Хто в групі ризику

- люди похилого віку, з хронічними хворобами та слабким імунітетом;

- медики;

- люди, що контактували з хворими;

- люди, що перебували в закритому середовищі з хворими.

Як вберегтися від коронавірусу

1. часто мити руки з милом, а якщо немає такої можливості, слід використати дезінфікуючий засіб для рук, який містить не менше ніж 60 % спирту;

2. уникати дотиків до обличчя, носа та очей;

3. зберігати дистанцію та уникати скупчення людей, особливо в погано провітрюваних приміщеннях;

4. термічно обробляти їжу.

Бережіть себе та будьте здорові!