Миргородське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби інформує

Дата: 16.06.2020 08:54

Миргородське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області в зв’язку з набранням чинності з 25 травня 2020 р. Постанови Кабінету міністрів України №395 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» від 20.05.2020р. та з метою недопущення виникнення хвороб та отруєнь бджіл доводить до вашого відому основні вимоги чинного законодавства в галузі бджільництва:

1. Реєстрація пасіки за місцем проживання фізичної особи або за місцем знаходженням юридичної особи відповідно до Порядку реєстрації пасік, затвердженому наказом Міністерства аграрної політики України від 20.09.2000 №184/82 у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, ОТГ, міських радах один раз в рік заснування пасіки.
  2. Проведення державної реєстрації пасіки відповідно до ст.25 закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (№1602-VII).
  3. Наявність ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку з відміткою про обовязкове щорічне епізоотичне обстеження пасіки та про дослідження на захворювання бджіл.
  4. Дозвіл (ветеринарне свідоцтво за формою 1-вет. Або довідка0 на перевезення бджолосімей на медозбір і запилення сільськогосподарських культур.

Звертаємо увагу, що дотримання вищевказаних вимог законодавства є обов’язковим для компенсації при отруєннях бджіл та надання державної дотації власника пасік.