Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

ПРО ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ НА ВІДКРИТИХ ТЕРИТОРІЯХ

Дата: 24.06.2020 11:20
Кількість переглядів: 635

Фото без опису

ПРО ВАЖЛИВІСТЬ ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ НА ВІДКРИТИХ ТЕРИТОРІЯХ

Шановні жителі нашої громади!

В лісах та на полях зберігається висока пожежна небезпека. Останніми роками спалювання стерні, сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо.

Окрім безпосередньої загрози для здоров’я людини, спалювання листя і сухої трави призводить до такої екологічної шкоди як руйнація ґрунтового шару. Адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Вогонь знищує комах, маленьких тварин, рослини, які утворюють гумус – родючий шар землі. Більше того, щорічне спалювання сухої рослинності спричинює виснаження ґрунту та, відповідно, зменшення врожайності.

Та найбільше турбує те, що такі стихійні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, загорань будинків, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко може переміститися з полів, пасовищ та господарських угідь до лісових насаджень, перетворившись на справжнє стихійне лихо.

Відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У зв’язку з тим, що в лісах та на відкритих територіях зберігається висока пожежна небезпека, закликаємо відмовитись від розведення вогнищ в лісах та лісопосадках, заїздів автотранспортом до лісових масивів, влаштовувати смітники та спалювати відходи, адже за це передбачена адміністративна відповідальність, а у випадках, коли це призвело до розповсюдження пожеж, і кримінальна відповідальність.

Закликаємо громадян відмовитись від спалювання стерні, сухої трави, листя та інших побутових відходів! Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

 

Фото без опису

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі. Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно-літній період, на вихідні і святкові дні, коли природу відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання кількості джерел загоряння. Тисячі пожеж внаслідок спалювання сухої рослинності на полях, городах, відкритих територіях в Україні вже стали свого роду національною катастрофою.

У 90% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах - сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає жителів і гостей нашої громади суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі, і не провокувати виникнення пожеж в екосистемах; берегти унікальну флору і фауну нашого краю!

  • не залишайте непогашеними багаття в лісі!
  • не кидайте НЕ загашені сірники і недопалки на суху лісову підстилку!
  • не випалюйте сміття на присадибних ділянках!
  • не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями!
  • слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем!

Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах - негайно телефонуйте за номером «101». Пам'ятайте, що тільки дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

 

Слід нагадати, що згідно статті 39 Закону України "Про тваринний світ" та статті 27 Закону України "Про рослинний світ" випалювання сухої рослинності або її залишків допускається лише в разі господарської необхідності за відповідним дозволом територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природник ресурсів.

  З метою недопущення виникнення вищезазначених негативних чинників, а також керуючись природоохоронним законодавством, Державною екологічною інспекцією в Полтавській області проводяться спеціальні рейди-перевірки суб'єктів господарювання, які допустили на своїй території спалювання сухої рослинності та її залишків без відповідного дозволу.


   

   13 квітня Верховна Рада ухвалила закон, який посилює відповідальність за спалювання сухої трави. Згідно з документом, штраф за знищення або пошкодження рослинності вогнем підняли у 18 разів - з 5 100 грн до 91 800. Максимальний штраф за підпали рослинності навколо населених пyнктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав сягнув 153 000 гривень. За випалювання трави на землях сількогосподарського призначення тепер навіть можуть покарати обмеженням волі на строк від двох до п'яти років.

   За порушення пожежної безпеки в лісах громадянам доведеться заплатити від 1 530 грн. до 4 590 грн, а посадовим особам - від 4590 грн до 15 300 грн. За випалювання луків, пасовищ, парків та газонів у населених пунктах - можна отримати штраф у розмірі від 3 060 гривень до 6 120 гривень. Випалювання рослинності на території заповідників коштуватиме від 6 120 до 30 600 грн.

  Мінімальний штраф за забруднення повітря, яке створило небезпеку для життя, підвищили у 20 разів - з 1700 гривень до 30 600 гривень. Розмір штрафу залежатиме від масштабів шкоди, завданої палієм. Штраф за забруднення повітря накладатимуть відповідно до експертизи стану навколишнього середовища.

 

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації звертається до сільгосптоваровиробників, жителів та гостей Полтавської області з проханням зробити все можливе, аби не допускати спалення стерні, залишків сухої рослинності, опалого листя на полях і присадибних ділянках та не спричиняти шкоду довкіллю.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь