Великосорочинська ТГ вшановує 212 річницю з дня народження М.В.Гоголя - свого славетного земляка

Дата: 01.04.2021 10:00

Великосорочинська ТГ вшановує пам'ять М.В.Гоголя - свого славетного земляка

В історії світової культури є безсмертні імена. До них належить ім’я великого українського прозаїка, драматурга, критика і публіциста Миколи Васильовича Гоголя, 212 річницю з дня народження якого відзначають 1 квітня 2021 р.

Великі Сорочинці – славетний козацький край, що має свою неповторну історію, яка виокремлюється із загальної історії Полтавського краю, адже вона об’єднала в собі плеяду визначних імен, бурхливих подій. Та найбільшої слави полкове містечко, гетьманська резиденція Великі Сорочинці здобули завдяки славетному землякові, геніальному майстру художнього слова - Миколі Гоголю.

М.В.Гоголь народився 1 квітня 1809 року у Великих Сорочинцях, був охрещений у Спасо-Преображенській церкві. Яскраві, захоплюючі враження залишило славне село в уяві митця, який відвідував його і дитиною, і будучи вже відомим письменником. Тож цілком закономірно, що саме у Великих Сорочинцях функціонує літературно–меморіальний музей М.В.Гоголя, який акумулював у собі духовний світ великого земляка.