Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

Контрафактні фальсифіковані пестициди та агрохімікати

Дата: 12.04.2021 15:00
Кількість переглядів: 709

Фото без опису

Контрафактні фальсифіковані пестициди та агрохімікати.

Сучасне землеробство для отримання високих та якісних врожаїв потребує не лише необхідних ґрунтообробних машин, якісного насіння, мінеральних добрив, палива, але і застосування високоякісних та ефективних засобів захисту рослин – пестицидів. 

     Пестициди – це хімічні речовини, які покликані зберігати рослини, захищаючи їх від шкідливих організмів. Застосування пестицидів допомагає контролювати бур’яни, шкідників та хвороби, захищати та обробляти продовольчі культури на етапі росту, а також забезпечувати високу якість та лежкість (здатність до тривалого зберігання) свіжих фруктів та овочів.

  Пестициди вітчизняного, а також іноземного виробництва, що завозяться для використання на територію України повинні мати офіційну державну реєстрацію  та відповідати таким вимогам:

 висока біологічна ефективність щодо цільового призначення;

безпечність для здоров'я людини та навколишнього природного середовища за умови дотримання регламентів їх застосування;

відповідність державним стандартам, санітарним нормам та іншим нормативним документам.

  За даними міжнародних організацій, частка фальсифікату становить не менше 20%, а в сегменті малої розфасовки - до 70%. При цьому достовірні  статистичні дані щодо кількості підробок ЗЗР на ринку відсутні.

Питання фальсифікованих ЗЗР стоїть дуже гостро, адже воно безпосередньо пов’язане з процесом виробництва сг продукції та продуктів харчування.

       Фальсифіковані пестициди становлять особливу небезпеку, оскільки інформація про їхню небезпеку відсутня або обмежена,дія - непередбачувана, а завдана шкода - істотна та тривала. Згідно Закону України «Про пестициди та агрохімікати» фальсифіковані пестициди і агрохімікати - продукція , яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються  до пестицидів та агрохімікатів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці тощо, таабо продукція, на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.

  •  

З кожним роком зростає непоправна шкода, завдана фальсифікованими засобами захисту рослин аграріям, які застосовують контрафактну продукцію. Цієї шкоди також зазнають всі споживачі кінцевої сільськогосподарської продукції, котрі стають заручниками і потенційними жертвами небезпечних пестицидів.

Виробництво фальсифікату вийшло на досить професійний рівень. Це вже не поодинокі випадки підпільного виробництва, а відпрацьована система На відміну від зареєстрованих препаратів, які перед тим, як потрапити на ринок, проходять всі етапи реєстраційних випробувань та досліджень, то нелегальні – залишаються поза межами перевірок на відповідність нормативним документам і тому непридатні до використання. Підробки становлять велику загрозу для фермерів, пошкоджуючи посіви та підриваючи їхню репутацію, а також наражаючи людей на небезпеку під час внесення.

 

Виробники фальсифікатів дуже швидко вдосконалюють своє виробництво слідом за компаніями – оригінаторами. Вони почали використовувати діючі речовини, аналогічні оригінальним, тару, копіювати захисні елементи – голограми тощо.  Найстрашніше у фальсифікатах – невідомі, невивчені домішки, які можуть бути дуже токсичними і мати тривалу післядію, тобто пригнічувати культуру, яка буде висіватись в наступному сезоні.

Наслідки застосування фальсифікованих  пестицидів:

 -  часткова або повна втрата врожаю;

     - накопичення залишків небезпечних речовин у харчових продуктах, що загрожує здоров’ю споживачів;

-  погіршення родючості ґрунтів;

-  шкода здоров’ю фермера під час внесення препарату;

-  зіпсована репутація фермера як постачальника якісної та безпечної продукції;

-  суттєві матеріальні збитки;

-  вроджені каліцтва;

- відсутність ефекту бажаної дії від підроблених гербіцидів, інсектицидів та фунгіцидів;

-  забруднення навколишнього середовища, поверхневих та ґрунтових вод

 Щоб уникнути придбання фальсифікованого препарату необхідно:

 

-купувати пестициди  лише в спеціалізованих магазинах  по продажу засобів захисту рослин та насіння, в офіційних дистриб’юторів відомих фірм -виробників, котрі добре себе зарекомендували на ринку пестицидів;

 - знати, що роздрібні засоби захисту рослин не розфасовуються в медичну тару;

 - під час купівлі препаратів вимагати у продавця сертифікат якості та товарний  (касовий) чек;

-особливу увагу на наявність захисних елементів на упаковці:  голограма, захисні плівки, номер партії, спеціальні позначки на кришці тощо. Оригінальну голограму неможливо зняти з упаковки неушкодженою;

-знати, що інформація на етикетці має бути надрукована українською мовою, із зазначенням назви постачальника та його адреси в Україні, діючої речовини, назви препарату, номера партії,  ваги або об’єму, дати виготовлення та терміну придатності, найменування фірми-виробника і його адреси, регламенту застосування;

- дата виробництва тари (каністри), що зазначена на дні упаковки, не може бути пізнішою за дату виробництва вмісту каністри (тобто самої речовини).

 

Використання завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів є порушенням законодавства про пестициди і агрохімікати тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

Пам’ятайте: підроблені пестициди й агрохімікати шкідливі для вашого здоров’я, небезпечні для довкілля, токсичні для продукції! 

 

 

Державний фітосанітарний інспектор                                                                           

Управління фітосанітарної безпеки

Головного управління Держпродспоживслужби

В Полтавській області                                                                                                              С.Надтока


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь