Порядок одержання допуску (посвідчення) на право роботи пов’язаної із пестицидами і агрохімікатами

Дата: 25.05.2021 13:34

http://bashtanskaotg.gov.ua/storage/news/article/ca515dc370974c5ad4d82e86514b4cde.jpg                                                                                               Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області області нагадує особам, діяльність, яких пов’язана з транспортуванням,зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, а також працівникам підприємств, установ та організацій, фізичним особам-підприємцям, що організовують виконання таких робіт, про необхідність одержання допуску (посвідчення) та посвідчення на право роботи із зазначеними препаратами).

Відповідно до статті 1 Закону України “Про пестициди та агрохімікати” пестициди – це токсичні речовини, їх сполуки або суміші речовин хімічного чи біологічного походження, призначені для знищення, регуляції та припинення розвитку шкідливих організмів, внаслідок діяльності яких вражаються рослини, тварини, люди і завдається шкоди матеріальним цінностям, а також гризунів, бур’янів, деревної, чагарникової рослинності, засмічуючих видів риб. Натомість, агрохімікати – це органічні, мінеральні і бактеріальні добрива, хімічні меліоранти, регулятори росту рослин та інші речовини, що застосовуються для підвищення родючості грунтів, урожайності сільськогосподарських культур і поліпшення якості рослинницької       продукції.                                                                                                                                         Законом України “Про пестициди і агрохімікати” координується робота пов”язана з цими препаратами. Зокрема в статті 11 ” Вимоги до транспортування, зберігання, застосування, утилізації, знищення та знешкодження пестицидів та агрохімікатів та торгівля ними”, зазначається: “Особи, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними препаратами.

Порядок одержання допуску (посвідчення) визначається Кабінетом Міністрів України”. В якому затверджено «Програму навчання працюючих з пестицидами та агрохімікатами» Програма навчання  передбачає підготовку, перепідготовку організаторів та працівників підприємств, установ, організацій, робота яких безпосередньо пов’язана з організацією та транспортуванням, зберіганням, застосуванням, торгівлею пестицидами і агрохімікатами (агрономи, механізатори, заправники, комірники, вантажники, продавці та інші працівники.)

Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної
підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та
медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність в особи протипоказань за
станом здоров’я. (відповідно до постанови КМУ від 18 вересня 1995 р. № 746).
Підприємці, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані у
сфері захисту рослин допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням,
застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише тих осіб, які пройшли
спеціальну підготовку, та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються
центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту
рослин, щороку - зазначено в п. 2.ст. 18 Закону України «Про захист рослин».
Особи, діяльність яких пов’язана з виконанням робіт з пестицидами та
агрохімікатами повинні мати при собі допуск (посвідчення), медичну книжку і наряд на
виконання такої роботи (відповідно до постанови КМУ від 18 вересня 1995 р. № 746).
Звертаємо увагу, на те що, Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі
та сільського господарства від 25 лютого 2021 № 395 «Про внесення змін до наказу
Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13 лютого 2013 року №
96» змінено розміри плати за послуги, що надаються територіальними органами та
бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної служби
України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
- А саме: проведення навчання працівників, які безпосередньо виконують роботи
пов’язані з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею
пестицидами і агрохімікатами – 1 людина 0,14941 прожиткового мінімуму
(Вартість послуги з 01.12.2020 – 339,1607 грн./люд.; з 01.07.2021 - 355,4464
грн./люд.; з 01.12.2021 – 370,68621 грн./люд..

Пройти навчання та отримати допуск (посвідчення) можна за адресою:
Полтавська область, М. Миргород, вулиця Кашинського , 6 А
Особи які не пройшли спеціальної    підготовки    та     не отримали відповідного  допуску  та  посвідчення  на право проведення робіт, пов’язаних  з  транспортуванням,  зберіганням,  застосуванням   та торгівлею засобами захисту рослин згідно ст. 21. Закону України «Про захист рослин» несуть адміністративну відповідальність.

Виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами особами,  які не мають допуску, забороняється!!!

За більш детальною інформацією звертайтесь за адресою: м.Миргород, вул. Кашинського, 6 А, тел. 0677626877