Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

ОГОЛОШЕННЯ!

Дата: 13.07.2021 13:17
Кількість переглядів: 478

Фото без описуФото без опису

       На території Великосорочинської сільської ради впроваджується послуга ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ - як новий вид тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини у сім'ї на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин.

       Патронатний вихователь - це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів та на договірній основі здійснює догляд, виховання та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім'ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров'я в період надання цим дітям послуги сімейного патронату.

Патронатні вихователі:

  • допоможуть дитині подолати стрес, зумовлений відсутністю чи втратою прихильності у біологічній сім'ї;
  • забезпечать позитивний емоційний контакт із дитиною, правильно реагуватимуть на її потреби;
  • представлятимуть інтереси дитини перед іншими фахівцями соціальної сфери;
  • стануть посередниками між дитиною і її біологічними батьками чи усиновителями, прийомними батьками.

Хто може бути патронатними вихователями?

       Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім'ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім'ї.

       Патронатними вхователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі та мають досвід виховання дітей у сім'ї (окрім осіб зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України).

Які обов’язки патронатних вихователів?

  • нести персональну відповідальність за життя та збереження здоров’я дитини, тимчасово влаштованої до сім’ї патронатного вихователя, її фізичний та психічний стан;
  • дотримуватися конфіденційності інформації про дитину та її батьків, що може завдати шкоди дитині та її сім'ї;
  • дотримуватися вимог договору про влаштування дитини.

        Соціальні виплати патронатному вихователю - 2,5 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Так, з 1 липня 2021 року така соціальна допомога становить для дітей віком від 0 до 6 років 5032,5 грн. (2013х2,5), а для дітей віком від 6 до 18 років – 6275 грн. (2510х2,5).

       Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 1 липня 2021 року – 11895 грн.) (2379х5). Також установлена система надбавок у розмірі 10% за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної.

  Таким чином мінімальна сума грошового забезпечення в місяць може складати понад 15 тис. грн.

       Послуга патронату до 31.12.2026 року фінансується ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ.

 

  • Якщо Ви не байдужі до дитячих доль, якщо Ви маєте життєвий досвід, яким можете поділитись, якщо Ваша душа повна любові та Ви відчуваєте сили та бажання стати для дитини – сироти рідною родиною та стати патронатним вихователем звертайтесь до Центру надання соціальних послуг та архівної справи Великосорочинської сільської ради.

Консультацію та більш детальну інформацію можна отримати з понеділка по четвер з 8.00 до 17.00 год., у п’ятницю з 8.00 до 16.00 та за телефоном 0950087392, електронна адреса: 25733028@mail.gov.ua

Що таке сімейний патронат?

       Кабінетом Міністрів України 16 березня 2017 була затверджена Постанова № 148 «Деякі питання про здійснення патронату над дитиною».

       На сьогодні в Україні першочерговим завданням діяльності щодо захисту прав та допомоги дітям є створення умов для збереження сім’ї для дитини. Так як благополучний розвиток дитини ніяк не можна уявити поза сім’єю, батьки повинні уміти створювати атмосферу щастя, любові та порозуміння в сімейному середовищі. Саме це є ключовим положенням у Конвенції ООН про права дитини, що підкреслює важливість побудови системи соціальної підтримки таким чином, щоб гарантувати, поміж інших прав, право дитини на сім’ю. Таке право може реалізувати альтернативна форма влаштування дітей – сімейний патронат.

Що таке сімейний патронат?

       Патронат над дитиною (далі - сімейний патронат) – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин (насильство, бездоглядність, загроза життю і здоров’ю, проблеми з житлом, хвороба батьків або їх ув’язнення тощо). Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Для кого ця послуга?
Це можуть бути:
? новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров'я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
? підкинуті, знайдені діти;
? безпритульні діти;
? діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;
? діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
? діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;
? діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;
? інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.
       Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовується виключно один випадок: діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині.
       Патронатний вихователь має бути готовим негайно прийняти у своїй сім’ї дитину/дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, і, відповідно до рішення органу опіки та піклування, потребують захисту та тимчасового догляду у сім’ї патронатного вихователя, підтримки найближчого родинного оточення такої дитини.

Патронатним вихователем може бути:

• Повнолітня особа, яка є громадянином України;
• Має позитивний досвід виховання дітей;
• Має житло (власне, орендоване);
• Не має судимості;
• Стан здоров'я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
• Має добровільного помічника серед членів родини;
• Кандидат разом з помічником пройшли навчання за спеціальною програмою підготовки.
• Уклав/ла договір про надання послуг з патронату з відповідним органом опіки.

       Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.
       Патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України, а також особи, чиї діти були засуджені, перебувають/перебували у конфлікті із законом.

Яке фінансування послуги з патронату?

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:
• Грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
• При влаштуванн
і 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;
• Соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини;
• Сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Яка тривалість послуги?

       Термін перебування під патронатом визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці.
       В окремих випадках є потреба в подовженні термінів, але загальний термін перебування не повинен перевищувати 6 місяців.
       Якщо після спливання зазначеного терміну, біологічними батьками дитини не подолано складні життєві обставини, або за інших причин повернення до сім’ї не є можливим, для дитини підберуть альтернативні форми сімейного виховання – усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я чи дитячий будинок сімейного типу.

Перелік документів, які потрібно зібрати кандидатам у патронатні вихователі:
• Заява;
• Копія паспорта свого та кандидата у помічники патронатного вихователя;
• Довідка про склад сім'ї (форма №3);
• Копія трудової книжки (за наявності);
• Висновки про стан здоров'я свого та кандидата у помічники патронатного вихователя;
• Довідки від нарколога, психіатра та фтизіатра, а т.ч. і для осіб, які проживають разом із кандидатом у патронатні вихователі;
• Довідки про відсутність судимості, в т.ч. і у повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом із кандидатом у патронатні вихователі;
• Документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
• Письмова згода на влаштування дітей до цієї сім'ї усіх повнолітніх членів сім'ї кандидата у патронатні вихователі.

     Додаткову інформацію про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті можна дізнатись в Центрі надання соціальних послуг та архівної справи Великосорочинської сільської ради. Директор: Ємець Вікторія Михайлівна, фахівець із соціальної роботи: Музиря Валентина Іванівна.
За детальною інформацією звертайтеся за телефоном: 0950087392

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь