Дата: 21.09.2021 08:00

Вакцинація - найкращий та єдиний захист від важкого перебігу хвороби COVID-19, госпіталізації чи смерті. Нагадуємо, які вакцини від COVID-19 використовують в Україні. А також відповідаємо на питання, чи можна їх комбінувати ????

???? В Україні для щеплення від COVID-19 використовують чотири вакцини:

1? Інактивовану вакцину CoronaVac від Sinovac

2? Векторну вакцину AstraZeneca (Vaxzevria, Covishield, SKBio) різних виробників;

3? мРНК-вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech та 4? Moderna (mRNA-1273, Spikevax).

Усі вони схвалені ВООЗ та потребують дводозного введення. Відповідно до інструкцій інтервал між введенням першої та другої дози вакцин складає для:

? CoronaVac/Sinovac — 14-28 днів;

? Comirnaty/Pfizer — 21 день;

Moderna — 28 днів;

? AstraZeneca — 4-12 тижнів.

???? Чи можна комбінувати різні вакцини?

? Вакцини AstraZeneca, вироблені на різних майданчиках, є взаємозамінними, адже їхня технологія виробництва і склад є ідентичним. Якщо перше щеплення було зроблене вакциною індійського виробника, то другу дозу можна отримати вакциною, виготовленою в Європі або Південній Кореї та навпаки.

? Якщо перша доза введена мРНК-вакциною (Comirnaty чи Moderna), найкраще використати ту саму вакцину для наступної дози.

? Якщо мРНК-вакцина того самого виробника недоступна, для другого щеплення можна використати вакцину на платформі мРНК іншого виробника. Інтервал між першою і другою дозами становитиме 28 днів.

? У випадку важкої реакції на введення першої дози вакцини AstraZeneca або якщо ця вакцина недоступна, для другого щеплення можна використовувати мРНК-вакцину (Comirnaty або Moderna). Інтервал між першою і другою дозами - 12 тижнів.

? Вакцину CoronaVac/Sinovac не можна комбінувати з іншими вакцинами ?

Особи, які отримали дві дози вакцин, зареєстрованих в Україні та схвалених ВООЗ, за змішаною схемою, вважаються повністю імунізованими.

«100% життя» - Мережа ЛЖВ Проект USAID HealthLink

#USAIDsupport #HealthLinkSUPPORT