29 вересня - 80-ті роковини трагедії в Бабиному Яру

Дата: 29.09.2021 10:00

29 вересня вшановуються 80-ті роковини трагедії в Бабиному Яру. Це день пам’яті жертв одного з найжахливіших символів Голокосту – масових розстрілів мирного населення, вчинених нацистами під час окупації Києва у 1941-1943 роках в урочищі Бабин Яр.

За два дні вересня 1941 року було розстріляно тисячі мирних жителів Києва. В єдиній братській могилі полягли євреї і українці, росіяни і роми, угорці і поляки. Але були люди, які ризикуючи власним життям, а також життям членів своїх родин, переховували в себе євреїв вони отримали почесне звання «Праведник Бабиного Яру».

На Полтавщині протягом 1941-1943 років нацистами було знищено понад 22 тисячі мирних мешканців єврейської національності. За роки війни чисельність єврейського населення в області скоротилося майже вдвічі.

Схиляємо голови перед тими, хто прийняв мученицьку смерть на схилах Бабиного Яру.