Важлива інформація!

Дата: 18.10.2021 08:00

10 жовтня кількість звернень за номером 103 сягнула рекордних показників – понад 44 тисячі викликів за добу. На цей же період припала найбільша за всю історію кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги та відповідно госпіталізацій пацієнтів.

У першу чергу це пов’язано із новою хвилею коронавірусної хвороби COVID-19. Водночас звертатись за екстреною медичною допомогою потрібно при наявності конкретних станів та симптомів:

?? Біль у грудній клітці

?? Задишку у стані спокою чи будь-які ознаки дихальної недостатності

?? Сатурація менше ніж 92%

?? Порушення свідомості

Важливо, що по підозрі на COVID-19 висока температура тіла (більше 38°) не є самою по собі підставою для виїзду бригади екстреної медичної допомоги чи госпіталізації. Проте, якщо разом із температурою є будь-який із вищевказаних симптомів, варто викликати бригаду екстреної медичної допомоги. Диспетчер 103 здійснює опитування та при показах скерує найближчу вільну бригаду до пацієнта. Якщо під час опитування буде встановлено, що пацієнт не потребує виїзду бригади, такому пацієнту нададуть пораду звернутися до сімейного лікаря чи проконсультує лікар телефоном.