80- ті роковини  з дня Великообухівської трагедії

Дата: 13.11.2021 10:00

Я знаю, хто поліг уже не встане

Загиблих нам ніколи не піднять

Тож хай цвіте полин і цвіт не в'яне

Бо в нім людської пам'яті печаль.

12 листопада 2021 року в Великій Обухівці відбувся мітинг- реквієм " Свічка пам'яті" приурочений 80- тій річниці спалення села Велика Обухівка та розстрілу мирних жителів, 80- ті роковини  з дня Великообухівської трагедії.

Трагедія залишила в пам'яті людей незагоєні рани, спопеляючою блискавкою пронизала серця і душі, обпалила кожен дім і сім'ю, долю кожної людини. На мітингу виступили:

1. Голова Великосорочинської  територіальної громади Тищицький Олександр Вікторович

2. Депутат Полтавської обласної ради  Мірошніченко Людмила Вікторівна

3.Староста села Фесенко Віктор Миколайович

4. Депутат Великосорочинської сільської ради Варченко Петро Михайлович

5. Директор школи, краєзнавець  Скрипник Віталій Іванович

6. Священник православної церкви України Отець Богдан

7. Теймурязян Людмила, торкнулася спогадів своєї бабусі, зі сльозами на очах.

Вірші декламував працівник КЗ "Великосорочинський будинок культури" Володимир Подоляка, який також торкнувся спогадів про трагедію.

Працівники Великообухівського будинку культури зачитали списки загиблих односельчан, жителів села Великої Обухівки, які розстріляні німецькими окупантами 12 листопада 1941 року, а саме -  директор будинку культури - Віктор Галенко, бібліотекар Валентина Ємець та музейний працівник Руслана Щербак.

Вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Священник православної церкви України Отець Богдан молитвою звернувся до Бога та до кожного присутнього на мітингу. Відправив панахиду по загиблих.

На мітингу прозвучали тематичні твори: " А мати сина жде", "Ми просимо Бога" у виконанні дуету : Надії Науменко та Анатолія Плоханя, с. Велика Обухівка  та" Батькове серце" у виконанні вокального ансамблю КЗ "Великосорочинського будинку культури", акомпаніатор Ігор Крутько.

До заходу долучилися школярі середніх та старших класів, жителі села Великої Обухівки та жителі Великосорочинської громади.

Захід підготувала та провела ВО Директора КЗ Великосорочинський будинок культури Ірина Немченко.

Вічна пам'ять загиблим.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису