Важлива інформація!

Дата: 10.02.2022 08:00

Українці зможуть скористатися карткою "єПідримка" для передплати преси

Кабмін включив передплату на друковані ЗМІ до переліку товарів і послуг, на які можна витратити кошти із банківської картки в межах програми «єПідтримка».

Вже з 7 лютого «ковідні» кошти можна буде витратити на газети й журнали. «Укрпошта» має знайти технічні рішення щодо інтеграції у програму «єПідтримка».

Це нововведення застосовано за ініціативи НСЖУ, Української асоціації медіа бізнесу та Асоціації незалежних регіональних видавців, які входять до складу громадської ради при Держкомтелерадіо.

Нагадаємо, передплата на друковані видання в 2022 році, за даними «Укрпошти», скоротилася на 10% порівняно з попереднім роком. Так, на 1 січня 2022 року було передплачено понад 5,6 млн примірників газет і журналів, що становить 93% до накладів станом на 1 липня 2021 року та 90% до тиражів станом на 1 січня 2021 року.

Зокрема, передплачено 3,6 млн примірників загальнодержавних видань, або 95% до тиражів станом на 1 липня 2021 року та 92% до тиражів станом на 1 січня 2021 року, а також 2 млн примірників місцевих видань, або понад 93% до накладів станом на 1 липня 2021 року та 91% до тиражів станом на 1 січня 2021 року.

Серед причин зменшення передплати «Укрпошта» зазначає, що у 2021 році закрилося 148 газет, а протягом двох останніх років – 290 видань.

Державний комітет телебачення і радіомовлення

Нет описания фото.