Не допомагайте ворогу! Як не стати коригувальником вогню

Дата: 11.04.2022 08:00

Навіть неумисно можна стати коригувальником вогню, викладаючи фотографії та пишучи коментарі в соціальних мережах.

Як не стати коригувальником вогню? Запам’ятайте прості правила!

1. У соціальних мережах, публічних виступах і коментарях для ЗМІ не називайте точні цілі та об’єкти враження.

2. Не варто повідомляти, що немає протиповітряної оборони на конкретній ділянці фронту і вказувати географічні дані.

3. Не треба публічно розголошувати, що для в’їзду в місто залишилась безпечною лише одна дорога й називати, яка саме.

4. Фатально небезпечно повідомляти про знаходження або відсутність будь-якого озброєння та військової техніки ЗСУ з прив’язкою до населених пунктів.

Чому це важливо?

80% розвідінформації відпрацьовується з відкритих джерел. І такі повідомлення дозволяють ворогу коригувати вогонь по ваших же населених пунктах.

Наприклад, не треба говорити чи писати «ракета влучила у школу №7». Доцільніше заявити «ракета влучила в такому-то населеному пункті у житловий квартал».

Не варто говорити «ракетою цілились у вокзал, але потрапили в лікарню, яка знаходиться недалеко».

Не треба говорити «ракета влучила у склад поряд з аеродромом». Бо прилетить друга, третя, і вже точно влучать в аеродром.

Дотримуйтеся правил інформаційної безпеки під час війни.