Як допомогти дитині, яка залишилась без супроводу дорослих

Дата: 11.04.2022 15:00

Роз’яснення, що робити в складних ситуаціях та як допомогти дітям, які залишились без дорослих.

Як захистити дитину, якщо відомо, що батьки загинули / загубилися?

Про таку дитину необхідно невідкладно повідомити підрозділ Національної поліції / службу у справах дітей.

Якщо ви чи дитина знаходитеся за межами України, необхідно терміново повідомити консульську установу України в державі вашого перебування.

Що робити, якщо хочете прийняти дитину без супроводу дорослих, проживаючи в Україні:

залиште свою заявку в чат-боті «Дитина не сама» @dytyna_ne_sama_bot;

із вами зв’яжуться спеціалісти служби у справах дітей та визначать подальші дії;

після опрацювання заявки (до 5 днів) у разі наявності дитини без супроводу дорослих вам буде повідомлено та будуть надані пояснення, що необхідно зробити.

Чи може іноземна громадська організація забезпечити тимчасове влаштування дітей з України?

Іноземна громадська організація за наявності рекомендації органу місцевої влади її країни може забезпечувати прийом та тимчасове розміщення дітей у супроводі батьків або законних представників.

Діти можуть бути тимчасово розміщені в іншій країні тільки разом із законним представником.

Чи може українська родина, яка перебуває в іншій країні, тимчасово прийняти дитину без супроводу дорослих?

Може прийняти за умови невідкладного повідомлення та погодження консульської установи України.

Дитина без супроводу дорослих, тимчасово влаштована в сім’ю громадян України, не може бути вивезена за кордон без дозволу військової адміністрації за місцем перебування дитини.

Усиновлення дітей під час воєнного стану призупинене у зв’язку з неможливістю забезпечити дотримання законодавства та безпеки дітей. Процедуру усиновлення буде запущено після настання миру в Україні та відновлення роботи органів, які уповноважені приймати рішення щодо усиновлення дітей.