На Полтавщині більше 9 тисяч приватних домовласників прихистили понад 32 тисячі переселенців, – Дмитро Лунін

Дата: 30.05.2022 16:00

У кожній із 60 громад області власники житла розмістили у своїх помешканнях внутрішньо переміщених осіб. У межах соціального проєкту «Прихисток» жителі Полтавщини, які безкоштовно приймають у себе переселенців із територій, де ведуться бойові дії, мають право на компенсацію від держави на оплату житлово-комунальних послуг.

«Полтавщина стала прихистком для тисяч переселенців. Вони розмістилися в школах, дитячих садках, гуртожитках. Поселили людей у своїх домівках і жителі області. Вже більше ніж 9,3 тисячі приватних домовласників прихистили понад 32 тисячі переселенців, – розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін. – Обласна адміністрація зібрала всю інформацію та передала до профільного міністерства. Власники житла отримають державну компенсацію – по 450 грн на місяць за кожного переселенця для оплати комуналки. Дякую кожному небайдужому жителю Полтавщини, який у цей нелегкий час допомагає переселенцям. Ви – неймовірні!».

Нагадаємо, що компенсація надається фізичним особам – громадянам України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду й безоплатно розміщували в цих приміщеннях ВПО.

Щоб запропонувати своє житло внутрішньо переміщеним особам і отримати компенсацію, необхідно:

– подати заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або через сайт https://prykhystok.gov.ua/ про готовність прийняти у себе переселенців;

– при поселенні переселенців подати відповідну заяву до ОМС;

– до 5-го числа кожного місяця інформувати ОМС про кількість днів та кількість переселенців, які в них проживали;

– отримати компенсацію.

Порядок, що визначає механізм надання компенсації, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 №333.