Спалах холери: що треба знати вже сьогодні

Дата: 25.07.2022 11:00

Новини про холеру можуть видаватися чимось із Середньовіччя, але, через війни чи природні катастрофи, випадки холери не раз фіксували у XXI столітті.

Спричиняє холеру бактерія — холерний вібріон, який зазвичай можна виявити у водоймах, заражених фекаліями. Тому проблеми з водопостачанням, антисанітарія, неможливість дотримуватися правил гігієни — це основні передумови виникнення холери.

1 людина з 10, інфікованих холерою, матиме важкі прояви:

— дуже сильну діарею;

— блювання;

— судоми в ногах.

Як уберегтися від холери:

— кип’яти воду або використовуй бутильовану;

— очищуй воду спеціальними таблетками;

— мий руки з милом та чистою водою;

— якщо місто зруйноване, не дозволяйте фекаліям потрапляти у воду. Організуйте вбиральню якомога далі від резервуарів із водою. Мінімум — 30 метрів від води. Фекалії потім треба закопати.

Про те, які симптоми є критичними та що робити, якщо ти підозрюєш у себе або когось із близьких холеру — читай в інфографіці та в матеріалі (https://inscience.io/en/berezhy_sebe/emergency/1770/).