Важлива інформація!

Дата: 27.07.2022 16:00

Протидія торгівлі людьми.

Через широкомасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну українські сім’ї зіштовхнулись з небаченою раніше жорстокістю. Насильницьке вивезення людей, у тому числі дітей, за кордон, жорстоке поводження — це та реальність, якій зараз протидіє українське суспільство.

Особливо питання торгівлі людьми загострилось в період вимушеної масової евакуації людей, коли всі кордони вводять спрощені режими пропуску.

Правозахисники вже фіксують такі спроби зловмисників, й тому закликають всіх, а особливо молодь та жінок з дітьми, бути уважними та дотримуватися простих правил безпеки.

Від початку війни з України, за даними ООН, вже виїхали мільйони громадян. Однак не всі з них розуміють мови країни, в яку вимушені виїжджати, а тому під виглядом допомоги та працевлаштування їм можуть надходити дуже сумнівні пропозиції.

Торговці людьми готові скористатися вразливістю тих, хто змушений покинути Україну.

Аби убезпечити себе від будь-яких насильницьких дій з боку окремих громадян та сумнівних організацій радимо дотримуватись правил спілкування з різного роду громадськими, представницькими організаціями та іноземцями, громадянами, які пропонують влаштування українців та їх дітей за кордоном:

- тримати при собі паспорт та показувати його лише прикордонникам під час проходження контролю. Паспорт бажано зберігати не просто в сумці, а десь близько до тіла;

- якщо є можливість, то сфотографувати свій паспорт і надіслати фото людям, яким ви довіряєте;

- не сідати в машину наодинці;

- за можливості знайти інформацію про того, хто здійснюватиме перевезення, сфотографувати його машину, її номер, за можливості — документи тієї особи, яка організовує перевезення;

- домовитись про певне кодове слово, знак або сигнал, що буде означати про вашу небезпеку та вашу потребу в допомозі;

- перебувайте на постійному контакті з рідними та близькими, не віддавайте  незнайомим людям свій мобільний телефон або інші засоби зв’язку;

-не погоджуйтеся виконувати жодну роботу без  підписання трудового договору або контракту, який повинен бути зрозумілим;

- за найменших підозр повідомити в служби та організації: поліцію, прикордонників, волонтерів, працівників гуманітарних місій тощо.

Пам’ятайте, що за допомогою ви завжди можете звернутись на гарячі лінії щодо запобігання торгівлі людьми у:

Польщі – Helpline +48 22 628 99 99

Чехії – +420 222 721 810, +420 222 717 171, 8 000 777 77

Болгарії – 0800 186 76

Словаччині – (гаряча лінія для громадян України) +421 918 366 968

Молдові – 0 800 77777 (дзвінки з Молдови), +373 22 23 33 09 (дзвінки з-за кордону).

Вивчіть номери екстрених служб країни, в якій ви знаходитесь!