Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

Департамент соцзахисту населення надає відповіді на найпоширеніші запитання щодо отримання державних соціальних допомог

Дата: 03.09.2022 12:00
Кількість переглядів: 184

Фото без опису

Із введення військового стану посилилась актуальність забезпечення отримання внутрішньо переміщеними особами допомоги на проживання.

Станом на сьогодні в Полтавській області проживає 198,4 тисяч осіб з числа внутрішньо переміщених.

Виплата для внутрішньо переміщених осіб на проживання є фінансовою підтримкою від держави, яка надається особам, які після введення в країні воєнного стану (Указ Президента України від 24.02.2022 №64) перемістились з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та які визначені в переліку Розпорядження КМУ від 06.03.2022 р. № 204-р, але перебувають в Україні.

Допомога на проживання надається внутрішньо переміщеним особам відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332.

З 01 травня 2022 року право отримувати щомісячну допомогу від держави мають наступні категорії заявників:

  • громадяни, які перемістилися з територій територіальних громад, що розташовані в районах, де проводяться воєнні дії, або тих, які знаходять в тимчасової окупації чи в оточенні/блокуванні (відповідно до наказу Мінреінтеграції);

  • громадяни, чиє житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, і які до 20.05.22 р подали заявку на відшкодування, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Дія» (якщо заявка не подана до 20.05.2022 р., то подаються документи від органу місцевого самоврядування, які підтверджують факт втрати/пошкодження майна).

Для отримання державної допомоги, особа має перебувати на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, що підтверджується відповідним документом (довідкою внутрішньо переміщеної особи / ВПО).

19 серпня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №963, відповідно до якої внутрішньо переміщені особи, які подавали заяви через Дію до 30 квітня 2022 р. але не отримали допомогу, зможуть додаткового звернутися із заявою до органу соцзахисту населення та отримати виплату. Для отримання допомоги особа має до 01 жовтня 2022 року особисто звернутися до органу соцзахисту населення з відповідною заявою, а також надати інформацію (збережену на фізичних носіях), що підтверджує факт попереднього подання заяви через застосунок Дія.

 

Алгоритм дій з отримання державної допомоги внутрішньо переміщеній особі на проживання:

  1. Стати на облік як внутрішньо переміщена особа та подати заяву на отримання допомоги разом з пакетом необхідних документів до:

    • уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання  адміністративних послуг;

    • в містах обласного значення – до управління соціального  захисту населення;

    • подати заявку на отримання довідки через мобільний застосунок порталу «Дія».

  2. Отримати виплату на власний рахунок (виплачується на банківський рахунок за стандартом IBAN), вказаний у заяві. Призначається з місяця звернення. Не включається до сукупного доходу сім’ї при наданні інших видів соціальної допомоги. Не оподатковується податком на доходи фізичних осіб. Грошова допомога буде надходити щомісяця на кожну ВПО, вказану в заявці до призупинення або скасування воєнного стану в країні.

Розмір виплати для ВПО на проживання становить:

- для дорослого громадянина – 2 тис. грн;

- для дітей та людей з інвалідністю – 3 тис.грн.

Завдяки системній роботі, у серпні 2022 року управліннями соціального захисту населення і  центром по нарахуванню соціальних виплат забезпечено своєчасне призначення та виплату державної допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання на загальну суму 412,6 млн. грн.

 

Директор Департаменту соцзахистут

населення Полтавської ОВА Людмила КОРНІЄНКО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь