Дайджест рибоохоронної роботи за літній період

Дата: 15.09.2022 12:00

Від початку літа на водоймах Полтавщини рибпатрульні виявили 179 порушень правил рибальства.

Так, складено:

74 - грубих порушень;

29 - порушень правил рибальства;

19 - незаконний продаж водних біоресурсів;

1 - збут заборонених знарядь лову;

56 - складених актів в результаті виявлених безгосподарських знарядь лову.

Крім того, по 17 фактам були відкриті кримінальні провадження за ознаками злочину, передбаченого ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом).

В рамках проведених оперативних заходів державними інспекторами вилучено у порушників понад 3 тонни водних біоресурсів, 287 од. заборонених знарядь лову та 13 транспортних засобів (у тому числі плавучих).

Сума збитків, завданих рибному господарству за три місяці літа, склала майже 4,6 млн грн та понад 90 тис. грн. накладено штрафів.

Найрезонансніші випадки браконьєрства, зафіксовані за літні місяці:

рибпатрулем спільно з поліцією у с. Кагамлик Кременчуцького району зафіксовано незаконне перевезення великої кількості водних біоресурсів невідомого походження – 1 585 кг риби без наявності необхідних документів.

-рибпатрулем спільно з поліцією викрито особу, яка браконьєрила сітками у Сулинській затоці Кременчуцького водосховища в районі острова Жовнино та завдала 1,3 млн грн збитків;

-рибпатрулем спільно з поліцією у Сулинській затоці Кременчуцького водосховища в межах Сулинського заказника с. Шушвалівка виявлено громадянина, який браконьєрив 7 сітками та завдав понад 1 млн грн збитків.

Вкотре закликаємо рибалок бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства.

В Управлінні функціонує телефонна «гаряча лінія»: (096) 907 5008. У разі виявлення порушень прохання повідомляти за вказаним номером.

Довідково:

Всього від початку року рибоохоронцями Полтавщини викрито понад 700 порушень на 9,9 млн грн збитків. Державними інспекторами вилучено майже 11 тонн браконьєрської риби та 843 од. заборонених знарядь лову.

Управління Державного агенства

меліорації та рибного господарсва