Віктор Лисак: Цього сезону коронавірус протікає набагато легше, ніж минулого

Дата: 25.10.2022 12:00

До лікарень Полтавщини  госпіталізовані 209 пацієнтів. Жодна людина з них не потребує підключення до ШВЛ.

Про це заявив директор Департаменту охорони здоров’я ПОВА Віктор Лисак у понеділок, 24 жовтня, на нараді в начальника облвійськадміністрації.

«Цього сезону хвороба протікає набагато легше, ніж минулого. Із 31 закладу, який може надавати допомогу пацієнтам із COVID-19, задіяні лише 15. У деяких лікарнях перебуває навіть по 5-10 пацієнтів. Тому будемо переглядати мережу цих лікарень. Одужало за тиждень набагато більше пацієнтів (2555 людей), ніж захворіло (1495 людей)», – зазначив Віктор Лисак.

Лікарняні повністю все необхідне медичним обладнанням, а також лікарські, дезінфікуючі, противірусні засоби («Молнупіравір» та «Паксловід»).

За останній тиждень вакциновано 3403 особи. В області працює 124 пункти щеплення та 69 мобільних бригад. Віктор Лисак повідомив, що лікарям дозволено використовувати нову вакцину проти штаму «Омікрон», яку нещодавно отримала область, не лише для бустерної дози, а й для початкових щеплень.