Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

ДЕПАРТАМЕНТ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ПОШИРЮЄ ВАЖЛИВУ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ СІМЕЙ, ЯКІ ВИХОВУЮТЬ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Дата: 28.11.2022 15:00
Кількість переглядів: 135

 

Фото без опису

Департамент соціального захисту населення поширює важливу інформацію для сімей, які виховують дітей з інвалідністю 

 

Відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН, 03 грудня визначено Міжнародним днем людей з інвалідністю, який, в першу чергу, покликаний  підкреслити важливість сприяння інтеграції осіб з інвалідністю в суспільне життя, а також акцентує увагу на пріоритетності забезпечення соціального захисту цієї уразливої категорії населення.

Питання надання соціальних гарантій, доступності соціальних та реабілітаційних послуг особам з інвалідністю, а особливо дітям, перебуває на постійному контролю Департаменту соціального захисту населення та визначено пріоритетом діяльності обласної системи соцзахисту.

Станом на 01.11.2022 року в області 5 384 дітей з інвалідністю отримують щомісячну державної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років та надбавки на догляд на загальну суму 17 млн. грн.

Вже третій рік поспіль, в рамках реалізації Комплексної програми соціального захисту населення, як дієвого інструменту підтримки уразливих категорій на рівні області, забезпечено виплату грошової допомоги сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю підгрупи А.

Органами соціального захисту населення постійно ведеться облік кожної сім’ї, в якій виховується діти з інвалідністю підгрупи А, тому додаткове звернення та подання будь-який документів не потрібно. Протягом листопада, органами соцзахисту забезпечено проведення всіх необхідних розрахунків на підставі наявних баз даних. В поточному році, 28-30 листопада, таку допомогу отримали 709 сімей на загальну суму понад 2 млн. грн.

Водночас, звертаємо увагу батьків дітей з інвалідністю, які потребують реабілітації, щодо наступних шляхів отримання таких послуг.

  1. В Полтавській області діє 5 центрів комплексної реабілітації дітей з інвалідністю, які розташовані в містах Полтава, Кременчук, Миргород, Лубни та Гадяч. Варто відмітити, що в за поточний рік, центри надали послуги з реабілітації для понад 1100 дітей з інвалідністю, з яких майже 100 - з числа внутрішньо переміщених осіб. Для отримання реабілітаційних послуг в зазначених центрах, необхідно звернутися до уповноваженого органу соціального захисту територіальної громади за місцем проживання. Послуги надаються безкоштовно.

  1. За державною програмою «Реабілітація дітей з інвалідністю» (затверджена Постановою КМУ від 27.03.2019 р. №309), дитина з інвалідністю може отримати направлення на проходження курсу реабілітації в одному із 121 реабілітаційного закладу в Україні, які мають відповідну ліцензію на медичну практику.

Зазначене направлення надається відповідно до медичних показань в обсягах визначених індивідуальною програмою реабілітації, яка оформлюється лікарсько-консультативною комісією, зокрема при встановленні інвалідності.

Батьки чи законний представник дитини з інвалідністю вільні у виборі закладу для проходження реабілітації, з переліком яким Ви можете ознайомитись на сайті Мінсоцполітики за посилання http://surl.li/dvaxh.

Наголошуємо, що послуги з реабілітації надаються БЕЗКОШТОВНО в межах граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини, та визначаються за ступенем обмеження життєдіяльності і не можуть перевищувати:

- для дітей з І та ІІ ступенем обмеження – 16 тис. гривень;

- для дітей з ІІІ ступенем обмеження – 25 тис. гривень.

Якщо Ваша дитина потребує реабілітаційних послуг, Ви можете звернутись із відповідною заявою та пакетом документів до уповноваженої особи з питань соціального захисту територіальної громади за місцем проживання.

  1. Додатковим важливим напрямом реабілітаційного процесу, є забезпечення дітей з інвалідністю допоміжними засобами реабілітації.

Відповідно до медичних показань, визначених  індивідуальною програмою реабілітації, в рамках державної програми діти з інвалідністю безоплатно  забезпечуються допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації).

До технічних засобів реабілітації (ТЗР), зокрема, належать: ортези на верхні та нижні кінцівки, ортези на хребет, протези верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичне взуття, ходунки, крісла колісні, столи-парти, стійки-парти, вертикалізатори, стінки шведські, бруси.

Не менш важливо, що окрім ТЗР, передбачено механізм виплати компенсації за самостійно придбані батьками для дитини  з інвалідністю по зору або слуху спеціальні засоби спілкування, орієнтування та обміну інформацією (мобільний телефон, планшет, аудіоплеєр, годинник).

Батьки або законні представники дитини з інвалідністю самостійно обирають постачальника ТЗР серед підприємств, які займаються їх виготовленням, постачанням та ремонтом. 

З переліком таких підприємств можна ознайомитись на сайті Мінсоцполітики за посиланням http://surl.li/badgq.

Для забезпечення дитини з інвалідністю тимчасовими засобами реабілітації, батькам або законному представнику необхідно звернутися із відповідною заявою до уповноваженої особи територіальної громади за місцем проживання або управління соціального захисту населення в містах обласного значення. Також документи можна документи через електронний сервіс
https://ek-cbi.msp.gov.ua/

Підсумовуючи, хотілося б відмітити, що забезпечення комплексного підходу в питанні соціального захисту та надання реабілітаційних послуг особам та дітям з інвалідністю дозволяє максимізувати інтеграційні процеси та адаптацію зазначеної уразливої категорії до повноцінного суспільного життя. 

Директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОВА Людмила КОРНІЄНКО

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь