ВИМОГИ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ У 2023 РОЦІ

Дата: 10.01.2023 08:00

Вимоги до страхового стажу у 2023 році

У 2023 році в Україні змінилися вимоги до страхового стажу, який дозволить громадянам вийти на пенсію за віком.

Відповідно до статті 26 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування“ пенсійний вік і право на призначення пенсії за віком визначається у залежності від набутого особою відповідного страхового стажу і становить 60, 63 і 65 років.

Отже, у 2023 році (з 1 січня по 31 грудня) право вийти на пенсію у 60 років матимуть люди, у яких страховий стаж становить не менше 30-ти років.
Якщо у людини немає такого стажу, то у 2023-му році на пенсію у 63 роки зможуть вийти люди зі страховим стажем від 20-ти до 30-ти років.
У разі відсутності страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком після досягнення 63-х років, така пенсія призначається після досягнення людиною 65-річного віку. Звичайно, за наявності визначеного страхового стажу, а саме: - з 1 січня по 31 грудня 2023 року – від 15-ти до 20-ти років.

Нагадуємо, що перевіряти дані про страховий стаж можна дистанційно, через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).

Головне управління Пенсійного фонду

України в Полтавській області