ЛІКАРНЯНІ – 2023: ЩО ЗМІНИЛОСЬ?

Дата: 16.01.2023 10:00

Лікарняні – 2023: що змінилось?

Той факт, що з 1 січня 2023 року уповноваженим органом в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності став Пенсійний Фонд України, НЕ ЗМІНИЛО правила нарахування виплат по лікарняних. Як і раніше, обчислюється відсоток середньої заробітної плати застрахованої особи в залежності від тривалості страхового стажу.

А от які зміни, пов’язані із нарахуванням і виплатою лікарняних відбулися, можна побачити на інфографіці, що підготовлена Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Примітка: зазначені зміни стосуються лікарняних, відкритих  після 1 січня 2023 року. Ті лікарняні, які почались в 2022 і продовжились в 2023 році, розраховуватимуться за старими правилами.

ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області