ЗВЕРНЕННЯ НАЧАЛЬНИКА ПОЛТАВСЬКОЇ ОВА ДМИТРА ЛУНІНА З НАГОДИ ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Дата: 22.01.2023 10:00

Звернення начальника Полтавської ОВА Дмитра Луніна з нагоди Дня Соборності України

Шановні співвітчизники!

104 роки тому, 22 січня 1919 року, відбулась одна з найбільш знакових подій в історії української державності, коли возз’єдналися Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка, і в новітній історії почала відлік єдина незалежна, суверенна держава українського народу.

Соборність є запорукою існування нації, вона невіддільна від державності, суверенітету й незалежності країни.

Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є ще обов’язковою передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.

Соборність – це не лише пам’ять про спільне минуле, а й згуртована співпраця заради майбутнього. В сучасному спротиві російській агресії ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільній державі, яка сама визначає майбутнє.

Історія навчила нас простого, але життєво важливого для України принципу: тільки разом ми сильні. Нині ми монолітні в боротьбі проти ворога. І світ із нами.

Нині соборність для України – деокупація всіх територій України, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

Наш із вами обов’язок – продовження боротьби за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань.

Доземно вклоняємось нашим воїнам, волонтерам, медикам і тим, хто віддав своє життя за незалежну Україну.

Тільки разом! Вертаємо своє. Соборність – мета перемоги! Слава Україні!

Дмитро ЛУНІН, начальник Полтавської обласної військової адміністрації