A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

ПОЛТАВСЬКІ СІЛЬГОСПВИРОБНИКИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ

Дата: 22.02.2023 14:00
Кількість переглядів: 74

 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Полтавські сільгоспвиробники готуються до весняно-польових робіт

 

22 лютого в облвійськадміністрації відбулася онлайн-нарада з територіальними громадами з питань взаємодії органів місцевого самоврядування з фермерськими господарствами, кадрового забезпечення для проведення комплексу весняно-польових робіт та виконання норм законодавства щодо профілактики отруєння бджіл засобами захисту рослин.

Засідання провів заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик за участі керівництва Департаменту агропромислового розвитку ОВА, Асоціації фермерів, ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області, Полтавського обласного центру зайнятості, Полтавського державного аграрного університету та аграрного училища.

«На зустрічах сільгоспвиробників з Асоціацією фермерів були нарікання на відсутність у громадах комплексної роботи з фермерськими об’єднаннями, – розповів Олексій Бруслик. – У межах децентралізації були розширені повноваження громад з управління земельними ресурсами. Тому органам місцевого самоврядування необхідно переналаштувати свою роботу. У громад має бути кооперація з сільгоспвиробниками. Варто проводити консультації з приводу подачі заявок у Державний аграрний реєстр, адже всі державні допомоги нині можна отримати тільки через ДАР. Фермери в свою чергу мають бути відповідальними землевласниками щодо сплати в місцевий бюджет орендних платежів, земельного податку. Громада має бути зацікавлена, щоб фермер отримав кошти, і вони зайшли на територію, й повинна доносити до сільгоспвиробників усю важливу інформацію щодо програм, вигідного кредитування, вирішення поточних проблем. Особливо така взаємодія важлива протягом весняно-польових робіт».

Директор Департаменту агропромислового розвитку ПОВА Cергій Фролов розповів, що в області 2,5 тисячі фермерських господарств обробляють 282 тисячі гектарів угідь.

«Для забезпечення якісного і своєчасного проведення комплексу польових робіт завершується формування необхідної матеріальної бази. Цього року посівна відрізнятиметься від минулорічної, бо ще треба обробити ту землю, де сільгосппродукція збиралася пізньої осені та взимку. Відповідно збільшується обсяг робіт, – розповів Сергій Фролов. – Підприємства мають посівний матеріал, проводиться його доробка до посівних кондицій. В області достатньо насіння ярих культур. Фактично заготовлено 40% мінеральних добрив, 60% дизпалива та 56% бензину». 

Цього року в країні продовжено кредитну програму «5-7-9». Мінагрополітики спільно зі Світовим банком започатковують програму компенсації кредитних відсотків. Крім того, Уряд працює над залученням коштів та наданням дотацій на голову ВРХ і одиницю оброблювальних угідь. Участь у цих програмах відбуватиметься через Державний аграрний реєстр, у якому 3500 агровиробників із Полтавської області.

Директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва розповіла про державну програму видачі ваучерів для підтримки конкурентоспроможності осіб на ринку праці. Аграрії нею теж мають користуватися, адже документ встановленого зразка дає можливість безкоштовно пройти перепідготовку за іншою спеціальністю, підвищити рівень освіти, спеціалізацію, кваліфікацію.

Учасники наради також обговорили виконання норм законодавства щодо профілактики отруєння бджіл засобами захисту рослин. У 2021 році на Полтавщині не було зафіксовано масової загибелі бджіл, а ось у 2022 році у Карлівській та Чутівській громадах був випадок загибелі 500 бджолосімей. Працівники ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області роз’яснили агровиробникам, як уникнути таких випадків.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь