Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

ПОВІСТКИ: ХТО І ДЕ МОЖЕ ЇХ ВРУЧАТИ. РОЗ’ЯСНЕННЯ ВІД ЮРИСТІВ СИСТЕМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Дата: 01.03.2023 15:00
Кількість переглядів: 167

 

Фото без опису

Повістки: хто і де може їх вручати. Роз’яснення від юристів системи безоплатної правової допомоги

 

В Україні триває загальна мобілізація — проводяться спеціальні заходи, зокрема, призов військовозобов’язаних до лав Збройних Сил України на військову службу.

Законодавством визначено, що чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані за викликом, тобто після вручення повістки, з’явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік.

Виникає багато запитань з приводу вручення повісток: хто і де може перевіряти ваші документи та вручати повістку, яка процедура її отримання, відповідальність за неявку до ТЦК тощо.

На найпоширеніші запитання громадян, з якими вони телефонують до контактного центру системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103, відповідають юристи, що працюють на лінії.

Хто може вручати повістки

Представники органів місцевого самоврядування. Керівники підприємств, установ, організацій, незалежно від підпорядкування і форми власності. Посадові особи районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).

Де можуть вручати повістки

Законодавством України чітко не визначено, де саме має відбуватися вручення повісток, тому вручення повістки можливе на вулиці, блокпостах, за місцем проживання, за місцем роботи тощо.

Чи має право уповноважена особа ТЦК зупиняти людей та перевіряти документи

Ні. Перевіряти документи мають право уповноважені представники Національної поліції, СБУ, Національної гвардії, Держприкордонслужби, ДМС, Держмитслужби та Збройних Сил, які визначені в наказі коменданта.

Тому сформувалась практика, коли працівники ТЦК спільно із представниками Національної поліції здійснюють вручання повісток.

Чи мають бути у поліції якісь підстави для перевірки документів

Так, перелік підстав визначений*:

1.      Зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об’єктом вчинення правопорушення.

2.      Через порушення особою відповідних заборон, введених на території, де запроваджено правовий режим воєнного стану.

3.      В особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншим чином не можливо.

4.      Особа перебуває в місці вчинення кримінального, адміністративного правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події.

5.      Якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об'єктом вчинення правопорушення;

6.      Порушення особою відповідних заборон, введених на території, де запроваджено правовий режим воєнного стану.

7.      Якщо особа перебуває на території чи об'єкті зі спеціальним режимом.

*Постанова КМУ від 29.12.2021 № 1456.

Чи має людина право запитувати в уповноваженої особи пред’явити якісь його/її документи, перш ніж пред’явити свої

Так, на прохання уповноважена особа зобов’язана пред’явити:

·        Службове посвідчення або інший документ, який підтверджує її приналежність до підрозділу визначеному у наказі коменданта.

·        Пред’явити копію наказу коменданта, яким визначено підрозділи які мають право на перевірку документів.

·        Та назвати підставу для перевірки документів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь