ПОДОРОЖ ІЗ ДОМАШНІМИ ТВАРИНАМИ

Дата: 02.03.2023 14:00

Інформація для громадян, які тимчасово виїжджають з України

Домашні тварини, що тимчасово вивозяться за межі митної території України, підлягають письмовому декларуванню.

Декларування здійснюється з використанням митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних із провадженням підприємницької діяльності.

Митна декларація зберігається на весь період тимчасового виїзду і пред'являється митним органам під час повернення громадянина.

Крім того, домашні тварини при переміщенні через державний кордон  підлягають ветеринарно-санітарному контролю.

Для вивозу тварини за межі України необхідно мати

👉 ветеринарний сертифікат (свідоцтво) форма №1, виданий не пізніше ніж за 5 днів до дати від’їзду.

👉цей документ є підставою для видачі міжнародного ветеринарного сертифіката для перетину кордону. Для отримання ветеринарного свідоцтва необхідно звернутися до державного закладу ветеринарної медицини за місцем проживання.

Під час перетину кордону ветеринарне свідоцтво обмінюється на міжнародний ветеринарний сертифікат, підписаний державним інспектором ветеринарної медицини країни походження.

На українській стороні такі функції виконують співробітники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Ветеринарний сертифікат видається тільки за умов, якщо тварина:

👉клінічно здорова;

👉має міжнародний ветеринарно-санітарний паспорт встановленого зразка;

👉чіпована;

👉вакцинована проти сказу не раніше як за 30 діб до дати отримання ветеринарного свідоцтва;

👉має результати лабораторного дослідження сироватки крові на наявність антитіл до збудника сказу.

👉дослідження на титр антирабічних антитіл здійснюється на зразку крові, не менш ніж за 30 днів після попередньої  вакцинації і, принаймні, за 3 місяці до дати видачі сертифіката.

Переміщення неідентифікованих тварин або тварин без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів забороняється.

Також перед виїздом потрібно ознайомитися з правилами країни, на територію якої ввозитиметься тварина, а також країн, через які вона переміщуватиметься, зокрема щодо встановлених заборон чи обмежень на ввезення.