Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

89% УКРАЇНЦІВ ПОЗИТИВНО СТАВЛЯТЬСЯ ДО ЄС, 79% ПІДТРИМУЮТЬ ВСТУП ДО ЄВРОСОЮЗУ

Дата: 10.04.2023 16:00
Кількість переглядів: 120

 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

89% українців позитивно ставляться до ЄС, 79% підтримують вступ до Євросоюзу

 

Якби найближчим часом відбувся референдум стосовно вступу України до Європейського Союзу, то за вступ до цієї організації проголосували би 79% усіх опитаних, або 92% тих, хто збирається взяти участь у такому референдумі (проголосували б проти — відповідно 7% і 4%). У березні 2021 р. за вступ до ЄС мали намір голосувати 59% усіх опитаних, або 80% тих, хто збирався взяти участь у референдумі (проголосували би проти — відповідно 26% і 17%).

 

Про це свідчать результати соціологічного опитування «Центру Разумкова».

Чим молодші респонденти, тим частіше вони збираються голосувати за вступ до ЄС — частка таких зростає з 70,5% у найстаршій (60 і більше років) групі, до 83,5% серед тих, кому менше 30 років.

З-поміж міжнародних організацій та об’єднань більшість респондентів висловлюють позитивне ставлення до Європейського Союзу (89%), НАТО (79%), ООН (70%), Міжнародного валютного фонду (64,5%), Міжнародного комітету Червоного Хреста (63%), ОБСЄ (58%), відносна більшість — до МАГАТЕ (48%). Переважає негативне ставлення до СНД (65% ставляться до неї негативно).

Респонденти також високо оцінюють ефективність зовнішньої політики країни за всіма напрямами. Так, вважають ефективною політику стосовно зміцнення відносин з країнами світу і міжнародними організаціями 87,5%, стосовно покращення міжнародного іміджу України, її авторитету у світі — 86%, розширення кола країн-союзників, що підтримують Україну у протистоянні російської агресії — 86%, забезпечення зовнішньої підтримки для опору російської агресії — 86%, просування українських ініціатив на міжнародних майданчиках — 86%, поширення у світі об'єктивної інформації про війну в Україні — 85,5%, інтеграції до Європейського Союзу — 81%, інтеграції до НАТО — 78%, захисту прав українців за кордоном — 72%, просування інтересів українського бізнесу на світових ринках — 67%.

Довідково

Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 22 лютого по 1 березня 2023 року в межах проєкту Програми MATRA, що фінансується Посольством Королівства Нідерландів в Україні. Оцінки та висновки авторів дослідження не слід розглядати як офіційну позицію Посольства.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

 

Євроінтеграційний портал


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь