Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

ЯКІ МЕДИКАМЕНТИ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ХВОРОБ МОЖНА ОТРИМАТИ ЗА ПРОГРАМОЮ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Дата: 11.04.2023 10:00
Кількість переглядів: 114

 

Фото без опису

Які медикаменти для лікування серцево-судинних хвороб можна отримати за програмою «Доступні ліки»

 

Про це розповіла Світлана Писаренко, начальник управління у Полтавській області Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України:

«Вже 4 роки програма «Доступні ліки» (реімбурсація) входить до Програми медичних гарантій під адмініструванням Національної служби здоров’я України. Програма «Доступні ліки» дозволяє отримати необхідний лікарський засіб безоплатно або з невеликою доплатою. Повний перелік лікарських засобів, включених до Реєстру, що підлягає реімбурсації, можна знайти за посиланням:

 https://moz.gov.ua/uploads/8/44103-dn_351_21022023_dod2.pdf?fbclid=IwAR2LLzsRLBXrV7yrFgSekPnTGZAJXeXf7G613UYB0ezjSCDbsjLGOguya2E»

Пані Світлано, а які ж серцево-судинні ліки входять до Реєстру лікарських засобів, що підлягають реімбурсації?

Всього до програми «Доступні ліки» включено 231 препарат для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань. Назву найбільш поширені: аміодарон, амлодипін, ацетилсаліцилова кислота, бісопролол, верапаміл, гідрохлортіазид, еналаприл, клопідогрель, лозартан  тощо.

Як отримати рецепт?

Потрібно звернутись до лікаря первинної медичної допомоги, тобто сімейного лікаря.

Від чого залежіть сума доплати?

Сума доплати залежіть від роздрібної ціни за упаковку певного виробника. Різниця між цією вартістю і вартістю, яку відшкодовує НСЗУ за програмою реімбурсації і є сумою доплати. Візьмемо, наприклад, ацетилсаліцилову кислоту, яка входить до протоколів лікування для профілактики інфаркту міокарда за наявної патології серця. Найпоширенішим дозуванням є 75 мкг. Ацетилсаліцилова кислота це діюча речовина і у дозі 75 мкг представлена в Реєстрі 9 виробниками. Найменша сума доплати 17,32 грн. Найбільша – 55,73 грн.

Рецепт виписується саме по діючій речовині без торгової назви. А в аптеці фармацевт має запропонувати ліки з того переліку виробників, що наявні,  пацієнт же власноруч обирає суму доплати.

Скільки часу є дійсним виписаний рецепт?

Термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписки.

Що робити, якщо необхідного препарату немає в аптеці?

Слід запитати фармацевта причину відсутності та уточнити термін постачання. В разі потреби звернутись до іншого аптечного закладу.

Де знайти аптеку, в якій можна отримати препарати за програмою «Доступні ліки»?

Перелік аптек, які уклали договір з НСЗУ за програмою реімбурсації, можна знайти на сайті НСЗУ в розділі «е-дані, аналітичні панелі (дашборди)» за посиланням https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. В меню зліва обираєте населений пункт та напрямок реімбурсації. Крім того, є зручний чат-бот «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot. Або ж за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь