ЗВЕРНЕННЯ ДО ЖИТЕЛІВ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ про шкідливість використання штучних квітів на кладовищах

Дата: 12.04.2023 16:00

ЗВЕРНЕННЯ ДО ЖИТЕЛІВ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

про шкідливість використання штучних квітів на кладовищах

Виконавчий комітет Великосорочинської сільської ради закликає громаду не прикрашати могили померлих пластиковими квітами та вінками. Така практика набуває масштабності напередодні Великодня. Пластикові квіти у ці дні заполоняють кладовища. Люди прибирають могили та прикрашають новими штучними квітами, а старі, що вже втратили колір, - викидають.

Українці використовують штучні квіти, бо вони не в’януть. А в подальшому вивозять на смітник торішні прикраси.

Давно вже в європейських країнах штучні квіти заборонено приносити на кладовища. Там тільки живі квіти і віночки з живих квітів.

Штучні квіти – загроза екології та нашому життю. Пластик з якого вони зроблені, розкладається понад 100 років. Під впливом сонця та при спалюванні виділяється велика кількість діоксинів та канцерогенів, які несуть шкоду всьому живому та сприяють виникненню онкологічних захворювань і зниженню імунітету.

Також турбуючись про екологію та здоров'я мешканців нашої громади слід зробити крок на зустріч новим традиціям. Адже є чудова альтернатива заміні штучних квітів – різномаїття грунто-покривних рослин, таких як барвінок, чебрець, молодила, які покривають могилу суцільним шаром, нарциси, іриси та інші квіти.

В такому б, здавалось незначному питанні вирішується здорове майбутнє наших дітей.

Просимо мешканців громади з розумінням віднестися до цього питання і по можливості вшанувати пам'ять померлих без шкоди здоров'ю та довкіллю.

Виконавчий        комітет