МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ ВАГІТНИХ В ПРОГРАМІ МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ

Дата: 18.04.2023 14:00

Медичні послуги для вагітних в Програмі медичних гарантій

У Програмі медичних гарантій передбачені безоплатні послуги для вагітних жінок.

Перш за все, спостереження під час вагітності відбувається в рамках  окремого пакету медичних послуг  «Ведення вагітності в амбулаторних умовах».

Для отримання безоплатної медичної допомоги при вагітності жінці не обов’язково мати електронне направлення до лікаря-акушер-гінеколога, але в той же час може бути скерування від сімейного лікаря чи лікуючого лікаря.

У медичних закладах, які уклали договір з НСЗУ за напрямком «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» вагітна має право на наступний перелік безоплатних послуг:

- загально-клінічні, біохімічні обстеження;

- визначення групи крові та резус-фактора;

- визначення плазмового протеїну А (PAPP-A), хоріонічного гонадотропіну (β-ХГЛ вільний, ХГЛ загальний);

- дослідження функції щитовидної залози;

- визначення глюкози крові та глюкозотолерантний тест;

- дослідження на інфекції та віруси ( ВІЛ, HBsAg, сифіліс, хламідіоз, трихомоніаз);

- УЗД плоду з доплерографією;

-УЗД внутрішніх органів, ЕКГ;

- кардіотокографія.

У разі потреби вагітна може отримати специфічну профілактику резус-сенсибілізації шляхом введення антирезусного D імуноглобуліну, який закуповується закладом.

Також для вагітних та членів їх родин заклад має організовувати заняття в Школі відповідального батьківства.

Повний перелік безоплатних  послуг можна дізнатись за посиланням https://contracting.nszu.gov.ua/storage/editor/files/vedennya-vagitnosti-v-ambulatornikh-umovakh_1669330852.docx

Вибір закладу, де вагітна буде спостерігатись, не залежіть від місця реєстрації, це вільний вибір жінки.

Перелік закладів, які уклали договір з Національною службою здоров’я України  (НСЗУ) https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts. У фільтрі пошуку обирайте потрібну область та групу послуг «Ведення вагітності в амбулаторних умовах».

У Полтавській області 32 медичних заклади мають відповідний договір з НСЗУ.

Світлана ПИСАРЕНКО, начальниця управління у Полтавській області

Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ