Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

РОЗПОЧАВСЯ ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ

Дата: 24.04.2023 18:00
Кількість переглядів: 52

 

Фото без опису

Розпочався Всесвітній тиждень імунізації

 

Загальновідомо, що хворобу краще попередити, ніж лікувати людину, яка вже захворіла. Багато інфекційних хвороб проходить із важким перебігом та розвитком ускладнень. Хоча сучасна медицина має великі можливості для їх лікування, проте тривалий перебіг захворювання наносить фізичний та моральний збиток дитині, а її батькам ще й відчутні матеріальні затрати.

Вакцинація є унікальним засобом попередження інфекційних хвороб, перевіреним роками, щозастосовується у всьому світі.

За допомогою вакцин можливо попередити страждання, інвалідність і смерть, а також обмежити передачу інфекції, знизити навантаження на охорону здоров’я, заощадити кошти.

Основною метою імунізації є формування специфічного імунітету та створення тривалого захисту організму від інфекцій.

На жаль, у деяких батьків виникає необґрунтований страх перед проведенням щеплень собі та своїм дітям через побоювання ускладнень, що пов’язано з поширеною думкою розцінювати будь - які порушення здоров’я у післявакцинальному періоді як такі, що викликані саме вакцинацією.

Натомість, як свідчать лікарі, відмова від щеплення загрожує набагато більшими неприємностями.

Населення повинно розуміти, що єдиним дієвим способом захисту від інфекційних захворювань є імунопрофілактика.

Згідно з Конвенцією про права дитини, прийнятої ООН в 1989 році, кожна дитина має право на вакцинацію. Кожна країна має свій перелік інфекційних захворювань, проти яких проводить обов’язкову вакцинацію.

Доведено та науково обґрунтовано, що після вакцинації виникає мінімальний ризик ускладнень в порівнянні з ускладненнями після перенесеного інфекційного захворювання. Комплекс заходів, що включає використання сучасних високоякісних вакцин, урахування всіх правил проведення профілактичних щеплень, дотримання умов транспортування та зберігання вакцин сприяє мінімальному ризику виникнення побічних реакцій у післявакцинальному періоді при проведенні щеплень як здоровим, так і дітям із відхиленнями у стані здоров’я.

При проведенні імунізації використовується тільки сертифікована на території України вакцина. Медичні працівники, які проводять щеплення, пройшли відповідне навчання та мають дозвіл на проведення вакцинації. Вакцинація проводиться тільки після огляду лікаря (у разі відсутності відповідних медичних протипоказань).

Вакцинація рятує – це повинен зрозуміти кожен.

Тамара Воробйова, лікар-педіатр поліклінічного відділення комунального підприємства «Полтавська центральна районна клінічна лікарня Полтавської міської ради»

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь