ВІДТЕПЕР У ДІЇ МОЖНА НЕ ЛИШЕ ПРИЗНАЧИТИ, А Й СКАСУВАТИ НАЛЕЖНОГО КОРИСТУВАЧА

Дата: 27.04.2023 16:00

Відтепер у Дії можна не лише призначити, а й скасувати належного користувача

З 25 квітня власники транспортних засобів можуть у додатку Дія не тільки призначити належного користувача своєї автівки, а й скасувати його. Начальник полтавського сервісного центру МВС Сергій Рабков розповів, за яким алгоритмом можна це зробити:

«Спочатку необхідно авторизуватися в Дії, потім вибрати розділ «Послуги», далі – «Шеринг авто» й натиснути «Скасувати шеринг». Потім потрібно перевірити сформовану заяву про скасування та підписати її.

Після накладення цифрового підпису, заявка опрацьовується сервісом автоматично і протягом кількох хвилин свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу зникає з Дії належного користувача та він отримує сповіщення про те, що більше не може користуватися автомобілем на законних підставах».

Ініціювати скасування шерингу авто в Дії також може сам належний користувач. Для цього потрібно:

• авторизуватися в Дії;

• обрати Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу і натиснути «Меню»;

• вибрати «Відмовитися від користування авто» – «Почати»;

• пошерити сформований екран із запитом власнику для підтвердження.

Далі власник повинен підтвердити запит, переглянути та підписати заяву, після чого відбудеться автоматичний розгляд і свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу зникне з Дії належного користувача. І належний користувач, і власник автівки отримають сповіщення про успішне скасування шерингу.

Сергій Рабков нагадав, що послугою призначення належного користувача доцільно користуватися громадянам, які тимчасово передають свої транспортні засоби в користування іншим особам. Завдяки цій послузі, відповідальність за правопорушення нестиме саме особа, яка перебуває за кермом, а не власник автівки.