Допоможи дитині грою
Діти легше сприймають інформацію в ігровій формі, навіть у моменти стресу. Зібрали для вас вправи від психологині Світлани Ройз, які допоможуть дитині впоратись зі стресом зрозумілою їм мовою.
5 відчуттів: попросіть дитину показати 5 предметів одного кольору, торкнутись 4 речей і розказати, які вони на дотик, повторити 3 звуки, які вона почула навколо, описати 2 запахи, які її оточують, пригостіть чимось їстівним і запитайте, який у ласощів смак.«Поцілунки». Квадратний, трикутний, овальний — цілувати лобик чи щічку так, щоб послідовність поцілунків утворила різні форми.
«Обійманці». Діємо за принципом «обійми мене, сильніше, ніж я тебе».
Робимо масаж: «Рейки, рейки, шпали, шпали... Їхав поїзд із Полтави. Ось віконце відчинилось — горошинки покотились. Йшли курчата, ціпу-ціпу, дзьобали собі на втіху. А за ними гусенята теж пощипують завзято. Далі йшла сім'я слонів, тупали, аж гай шумів. От директор-молодець стіл поставив і стілець та друкує на машинці лист малесенькій дитинці: «Люба доню! Рідна пташко! Висилаю жовту чашку. В неї сонячні бочки і на денці — крапочки» (переспів Мирослави Кім).
Розмальовки також можуть відволікти дитину від надзвичайних ситуацій. Ви можете завантажити і роздрукувати буклет із розмальовками та іграми тут: https://spilnoteka.org/buklet-pidtrymaj-dytynu-groyu/
Дітям від 6 років корисним для стабілізації стане «Твоя сила: практикум для дітей та підлітків». Його можна завантажити за посиланням: https://spilnoteka.org/broshura-tvoya-syla-praktykum-dlya-ditej-ta-pidlitkiv/
Викладене у брошурі спонукає до роздумів, водночас дає практичні поради щодо регулювання власних емоцій.
МОЗ