На Полтавщині розглядають можливість створення Центру стресостійкості

Дата: 30.05.2023 14:00

3 (14)

29 травня відбулася онлайн-зустріч заступника начальника Полтавської ОВА Олексія Бруслика та працівників структурних підрозділів із представниками Ізраїльської коаліції по роботі з травмою щодо створення в області Центру стресостійкості.

Уряд Ізраїлю готовий фінансувати появу таких центрів по всій Україні. В Києві подібна установа вже запрацювала, також триває робота з організації центрів у Харківській, Тернопільській, Одеській областях. До них бажають приєднатися Полтавщина й Миколаївщина.

Директор міжнародних проєктів Israel Trauma Coalition Макс Голденберг розповів про концепцію створення центрів стресостійскості безпосередньо в Ізраїлі.

«Уже більше 15 років центри стресостійкості діють по всій країні, їх 12, вони знаходяться в місцях, де щодня виникає загроза терористичних атак, – розповів Макс Голденберг. – Центр стресостійкості – це не про приміщення, це концепція допомоги населенню. Причому робота центрів фокусується не на якусь конкретну категорію людей, а покликана допомогти психологічно абсолютно кожному жителю».

Учасники наради обговорили з міжнародними партнерами співпрацю за такими напрямами:

– навчання технікам кризової допомоги, що необхідні при роботі з населенням під час та після війни;

– підготовка місцевих команд першої емоційної допомоги;

– підвищення рівня загальної психологічної стійкості, здатності справлятися зі стресовими ситуаціями жителів області.

Надалі навчання з Ізраїльською коаліцією по роботі з травмою продовжать учасники сформованих груп, до складу яких увійдуть фахівці різних сфер: практичні психологи, спеціалісти психологічних служб, вчителі, рятувальники, представники силових структур, медики, працівники ЦНАПів та інші.