Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

На Полтавщині вшанували пам’ять дітей, загиблих внаслідок російської агресії

Дата: 04.06.2023 12:00
Кількість переглядів: 58

 

1 (4)

4 червня, у Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії, у Полтаві провели захід, присвячений пам’яті дітей, чиє життя забрала війна. Поблизу Свято-Успенського кафедрального собору учасники заходу повісили дзвіночки, які символізують голоси вбитих дітей. Пам’ять усіх загиблих маленьких українців вшанували хвилиною мовчання.

«Звук від дзвіночків нагадуватиме про наш спільний біль, про страшну і непоправну втрату. Наші діти потерпають від рук окупантів із 2014 року. Із початку повномасштабного вторгнення росія вбила щонайменше 485 дітей, – розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін. – Серед цих страшних цифр немає дітей Полтавщини тільки завдяки нашим Силам оборони».

Акцію «Голоси дітей» започаткувала перша леді Олена Зеленська минулого року в Києві. Цьогоріч дерева з дзвіночками з’явилися в усіх обласних центрах країни.

За офіційними даними, з 24 лютого 2022 року більше ніж 1490 дітей постраждали в Україні внаслідок збройної агресії рф. За інформацією ювенальних прокурорів, 485 дітей загинули та понад 1005 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Але ці цифри не остаточні. Триває робота з їх встановлення в місцях ведення бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Довідково. Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії заснувала Генеральна Асамблея ООН. Він відзначається щороку 4 червня. Україна приєдналася до відзначення цієї дати у 2021 році.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь