Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

Із початку року полтавські піротехніки здійснили 63 знешкодження вибухонебезпечних предметів

Дата: 22.06.2023 18:00
Кількість переглядів: 203

 

1 (2) (1)

Про мінну безпеку та досвід розмінування звільнених територій розповіли під час брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини начальник частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ГУ ДСНС у Полтавській області Максим Шаламович і заступник начальника вибухотехнічної служби ГУ НП у Полтавській області Артем Бондаренко.

«Із початку цього року полтавські піротехніки залучалися до 63 знешкоджень вибухонебезпечних предметів на території Полтавської області. З них 10 – знищення сучасних боєприпасів. Ліквідовано 280 вибухонебезпечних предметів часів Першої та Другої світових воїн. Обстежено 22 700 квадратних метрів території області», – повідомив Максим Шаламович.

На деокупованих територіях нині зустрічається багато неспрацьованих та навмисно залишених ворогом боєприпасів. Їх знаходять у різних, часом неочікуваних, місцях: у дитячих іграшках, меблях, будівельних матеріалах, канцелярському приладді.

Спікери розповіли, що були випадки,  коли місцеві жителі, нехтуючи власною безпекою, самостійно намагалися їх знешкодити. Тож доводилося відповідним службам виїжджати і на ліквідацію наслідків вибухів.

«Цього року відбулося 22 виїзди на вибухи в Полтавській області. Загалом вже здійснили 249 виїздів. І кожен для нас – бойовий. Вибухотехніки не знають, що на них чекає: снаряд, міна, граната, саморобний вибуховий пристрій, розтяжка, чи він один, чи їх там кілька. А найважливіше завдання – зберегти життя і населення, і фахівців. Тим більше, що полтавські вибухотехніки і піротехніки беруть участь у розмінуванні деокупованих територій України», – говорить Артем Бондаренко.

Спікери розповіли про види боєприпасів та інші вибухонебезпечні предмети, з якими доводилося працювати, нагадали правила безпечної поведінки при їх виявленні. Продемонстрували зразки сучасних боєприпасів, охарактеризували їхні тактико-технічні характеристики.

Особливу увагу учасники брифінгу акцентували на дотриманні громадянами правил безпеки при виявленні підозрілих предметів:

  • не чіпати підозрілий предмет;
  • відійти на безпечну відстань;
  • повідомити відповідні служби: поліцію та ДСНС.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь