Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

Громади Полтавщини розробляють плани та стратегії розвитку мережі закладів загальної середньої освіти

Дата: 04.07.2023 10:00
Кількість переглядів: 69

 

 

1 (2)

В області функціонують 528 закладів загальної середньої освіти в 60 територіальних громадах. Формування ефективної мережі навчальних закладів, які спроможні надавати якісну та сучасну освіту, – одне з базових завдань органів місцевого самоврядування.

У системі шкільної освіти області спостерігається зменшення кількості учнів. Завантаженість закладів освіти у 2022/2023 навчальному році становила близько 62%. Про це повідомив директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський на апаратній нараді.
«Найнижчий показник наповнюваності шкіл – у Комишнянській, Оболонській, Великосорочинській, Петрівсько-Роменській, Семенівській та Оржицькій громадах. Рівень завантаженості впливає і на якість навчання дітей, і на ефективність використання коштів територіальних громад», – зазначив Євген Кончаковський.
За останні п'ять років кількість малокомплектних шкіл на Полтавщині зменшилася із 210 у 2018 році до 94 у 2023 році. У 25 територіальних громадах такі заклади відсутні. Цього вдалося досягти завдяки оптимізації мережі сільських шкіл і створенню 96 опорних закладів із 66 філіями.
«Коли ми говоримо про сучасний харчоблок, класи, укриття, дуже складно громаді вивільнити кошти й забезпечити в кожній малокомплектній школі відповідний рівень надання освітніх послуг. Тому необхідно протягом місяця провести зустрічі в громадах, розробити план мережі закладів освіти та стратегію їх розвитку, визначити шляхи реалізації. Із ситуацією ознайомити і депутатів обласної ради, бо саме вони часто звертаються з різними питаннями щодо освіти. Треба бути відкритими, надавати якісну інформацію і відповідно працювати не тільки з управліннями освіти, а й з головами громад», – зазначив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
Нині 83% шкіл підключені до освітніх інформаційних систем. 76 закладів вже обрали платформу для впровадження. Не визначилися в 21 закладі. Хоча в усіх школах відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України створювати документи тимчасового зберігання повинні лише в електронній формі за умови наявності відповідного технічного забезпечення з урахуванням вимог законодавства України.
«Чимало закладів нині апробують освітні інформаційні системи, цю роботу почали безпосередньо під час навчального року. Такі школи планують почати новий 2023/2024 навчальний рік із повним використанням електронного документообігу», – повідомив начальник Управління цифрової трансформації ОВА Сергій Коломоєць.
Заступник начальника Полтавської ОВА Ігор Панченко зауважив: «Більшість закладів загальної середньої освіти використовують ОІС лише номінально. А у 2023-2024 навчальному році відбудеться плановий перехід подання звітності через освітні інформаційні системи. Тому громадам, у яких школи не визначилися з вибором ОІС, необхідно прискорити роботу. Це не потребує додаткових витрат. Бо в майбутньому і орган управління в сфері освіти теж не зможе передавати статистичну інформацію до Міністерства освіти і науки».
Ігор Панченко рекомендував громадам визначитися з однією освітньою інформаційною системою, щоб синхронізувати надходження інформації з різних закладів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь