Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

На Полтавщині обговорили актуальні питання правової спроможності територіальних громад в умовах воєнного стану

Дата: 10.08.2023 18:00
Кількість переглядів: 85

 

Олексій Бруслик (3)

У Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги відбувся Форум органів місцевого самоврядування Полтавської області на тему «Актуальні питання правової спроможності територіальних громад в умовах воєнного стану».

Керівництво Полтавської ОВА, обласної ради, органів місцевого самоврядування, працівники системи БПД обговорили напрями організації співпраці системи безоплатної правової допомоги із виконавчою владою. Окреслили виклики, які виникають у розбудові правової спроможності тергромад, поділилися досвідом взаємодії громад у системі БПД.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий розповів про особливості роботи системи БПД. В умовах війни вона ні на день не припинялася, але зазнала коригувань через виклики сьогодення.

«Розвиток партнерства системи безоплатної правої допомоги з органами місцевого самоврядування області для нас є запорукою посилення правової спроможності територіальних громад в умовах воєнного стану», – розповів Олександр Черчатий.

Про основні завдання у забезпеченні правової захищеності військовослужбовців, членів їхніх сімей та переселенців розповів заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик.

«Реформа децентралізації в Україні сприймається в Європі однією з успішних і вона потребує свого розвитку і завершення. Тому спроможність громад в умовах воєнного стану набуває надзвичайного значення. Нині ми живемо в особливому правовому режимі. І те, що в країні під натиском агресора зберігається належне правове регулювання суспільних відносин, що наша правова система зберігає стабільність, – важлива складова функціонування держави. Саме за цим показником перевіряється спроможність держави, – розповів Олексій Бруслик. – Водночас є низка моментів, про які не треба забувати у сфері забезпечення прав людини. Підтримка військових у забезпеченні їхніх прав, підтримка ВПО житлом та роботою, підтримка вразливих категорій населення – це також один з елементів забезпечення прав людини. Наше зобов’язання – максимально підтримати військових та їхні сім’ї, організувати роботу з правової допомоги на рівні області й громад».

На форумі відбулося підписання тристороннього меморандуму про співпрацю та партнерство між Полтавською обласною військовою адміністрацією, Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правої допомоги у Полтавській області та Полтавським юридичним інститутом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. З метою поєднання спільних зусиль по забезпеченню отримання Захисниками та Захисницями України, ветеранами, членами їхніх сімей та членами родин загиблих якісної правової допомоги.

Про досвід громад та розширення співпраці з бюро правової допомоги розповіли керівники Миргородської, Лубенської та Котелевської громад. Заступник начальника Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Едуард Бородай окреслив напрями роботи з надання правової допомоги чинним військовослужбовцям та членам їхніх сімей у розрізі отримання статусу УБД та членам сімей зниклих безвісти чи полонених військових.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь