Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

На Полтавщині автоматизують процеси управління фінансами на місцевому рівні

Дата: 28.08.2023 16:00
Кількість переглядів: 63

 

Павло Кропивка

Для здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу було впроваджено інформаційно-аналітичну систему управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGICA».

На Полтавщині фінансові органи та головні розпорядники коштів місцевих бюджетів стовідсотково зареєстровані в цій системі та є постійними користувачами. В базі зареєстровані 448 установ. Про це на апаратній нараді розповів директор Департаменту фінансів обласної військової адміністрації Павло Кропивка. Система покликана формувати механізм інформаційної взаємодії про показники місцевих бюджетів у відповідних бюджетних документах та формах звітності, між суб’єктами інформаційного обміну.

«За допомогою інтеграції з системою «LOGICA» місцеві фінансові органи та інші учасники бюджетного процесу зможуть автоматизувати процес складання прогнозу місцевого бюджету, створити довідник мережі учасників бюджетного процесу та впровадити електронний обмін інформацією між ними. Володіти та обмінюватися інформацією про бюджетні показники, структурувати бюджетні процедури і контролювати етапи бюджетного процесу. Оперативно отримувати інформацію Державної казначейської служби України, аналізувати та прогнозувати стан ліквідності місцевого бюджету на відповідну дату», – зазначив Павло Кропивка.

Нині триває процес налагодження обміну даними, а саме актуалізація даних та реєстрація розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня й одержувачів коштів відповідного місцевого бюджету. Лідером із реєстрації розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів є Горішньоплавнівська міська територіальна громада – 27 установ. У Полтавській територіальній громаді зареєстровані та працюють у системі 9 установ – розпорядників коштів нижчого рівня, Глобинській – 6, Хорольській, Скороходівській та Піщанській громадах – по 4 установи. Деякі громади забезпечили реєстрацію 1 чи 2 розпорядників нижчого рівня.

«Щоб громади активніше під’єднували розпорядників бюджетних коштів до ІАС «LOGICA», необхідно організувати відповідне навчання, розповісти про переваги системи як інструменту для здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства», – наголосив начальник ОВА Дмитро Лунін.

Система розроблена за підтримки проєкту міжнародної технічної допомоги «ЄС для підсилення державних фінансових систем місцевих урядів». ІАС «LOGICA» є частиною інтегрованої інформаційної системи, яка створена Міністерством фінансів України для супроводження на всіх рівнях процесу підготовки та моніторингу виконання бюджету.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь