Заступник генсека наголошує на непохитній підтримці НАТО України в Кримській платформі

Дата: 31.08.2023 13:00

Заступник Генсека НАТО

Заступник Генерального секретаря НАТО Мірча Джоане взяв участь у Третьому саміті Міжнародної Кримської платформи в середу (23 серпня 2023 р.). Він окреслив рішення, прийняті лідерами НАТО на Вільнюському саміті в липні, щоб наблизити Україну до Альянсу як ніколи раніше.

«Підтримка України з боку НАТО залишається непохитною», – сказав пан Джоане. На саміті у Вільнюсі нова Рада Україна-НАТО зібралася вперше, зібравши Україну та членів НАТО на рівних для проведення консультацій у кризових ситуаціях та спільного прийняття рішень. Також у Вільнюсі НАТО погодила новий багаторічний пакет допомоги, щоб зробити українські сили повністю оперативно сумісними з НАТО, і вирішила скасувати вимогу щодо Плану дій щодо членства.

Заступник генсека підкреслив, наскільки важливо, щоб «ми продовжували надавати військову підтримку Україні», щоб Україна йшла далі, звільняла більше території та мала сильну руку за столом переговорів. Він привітав те, що члени НАТО продовжують робити нові серйозні оголошення про військову підтримку, посилаючись на постачання винищувачів F-16 Нідерландами та Данією як останній приклад. «Умови миру має вирішувати Україна. Завдання НАТО, і завдання всіх друзів України – підтримати вас. І ви можете розраховувати на нашу постійну підтримку стільки, скільки буде потрібно», – підсумував заступник Генерального секретаря.