A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

На Полтавщині на рівні тергромад утворено 49 консультативно-дорадчих органів із питань підтримки ВПО

Дата: 04.09.2023 14:00
Кількість переглядів: 48

 

 

Ради З Питань ВПО

У межах діяльності Координаційного центру підтримки цивільного населення під керівництвом заступника начальника Полтавської ОВА Олексія Бруслика ведеться активна робота щодо формування Обласної Ради з питань ВПО.

Наразі вже затверджено відповідне положення, правозахисними громадськими організаціями делеговані представники для включення до складу, визначені представники структурних підрозділів та завершується формування складу Ради з внутрішньо переміщених осіб. Найближчим часом відбудеться перше установче засідання.

Станом на 1 вересня на рівні територіальних громад утворено 49 консультативно-дорадчих органів із питань підтримки ВПО різних формацій.

До складу 36 таких органів, відповідно до принципів партисипації входять внутрішньо переміщені особи, які проживають (зареєстровані) в межах відповідної територіальної громади та беруть активну участь у її житті та розвитку.

Наразі в області на рівні тергромад діють:

- 33 координаційні ради з питань ВПО,

- 4 координаційні центри із взаємодії та підтримці ВПО,

- 9 Рад з питань ВПО,

- 3 робочі групи з питань підтримки ВПО.

На рівні районів:

- 2 ради з питань ВПО (при Полтавській та Лубенській РВА);

- 2 координаційні ради з питань ВПО (при Кременчуцькій та Миргородській РВА).

Із урахування норм Постанови КМУ від 04.08.2023 №812 та рекомендацій,даних за результатами засідань Координаційного центру підтримки цивільного населення, діяльність консультативно-дорадчих органів з питань ВПО на рівні територіальних громад та районів області має бути приведена у відповідність до ключових аспектів діяльності таких органів.

Склад ради має бути сформований за принципом партисипації, відповідно до якого не менш ніж половина членів ради мають бути ВПО, які проживають в межах відповідної територіальної одиниці (громади чи району). Також до складу мають входити представники правозахисних громадських організацій, які провадять діяльність в межах територіальної одиниці та підтримують ВПО;

Голова ради обирається з числа ВПО шляхом голосування всіх членів ради;

ВПО, які мають бажання стати членами ради мають подати відповідний пакет документів до органу при якому утворюється Рада разом з мотиваційним листом з обґрунтуванням обрання його на посаду (опис активної участі в житті громади, досягнення тощо).

Рада достроково припиняє свою діяльність якщо не проводить засідання 2 квартали поспіль; без поважних причин не виконує більш ніж 60% заходів передбачених планом роботи.

Чергові засідання мають проводитись не рідше раз на квартал.

Зокрема на сьогодні у Великосорочинській, Драбинівській, Краснолуцькій, Мачухівській територіальних громадах діяльність Рад з питань ВПО приведена у відповідність, а число членів Ради, які мають статус ВПО навіть більше, ніж половина від загальної кількості учасників, як задекларовано в нормах Постанови.

Окремо варто відмітити Ради ВПО при Ромоданівській та Миргородській громадах, де вже відбулись установчі засідання та обрані голови Рад, які є внутрішньо переміщеними особами. Водночас Рада з питань ВПО Миргорода на 77% складається з внутрішньо переміщених осіб.

Тож Полтавщина досить активно долучилась до процесів формування дорадчих органів з питань ВПО, що є абсолютно природнім, враховуючи значну кількість переселенців, які прийняла область з початку повномасштабного вторгнення.

 

Управління у справах регнтеграції, соціального захисту ветеранів і внутрішньо переміщених осіб


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь