Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

Дмитро Лунін: «На Полтавщині національно-патріотична й науково-технічна гурткова робота повинна бути в пріоритеті»

Дата: 10.10.2023 10:30
Кількість переглядів: 87

 

Євген Кончаковський (3)

В умовах воєнного стану позашкільна освіта стає ключовим інструментом формування покоління зі свідомою громадянською ідентичністю. На Полтавщині функціонують 52 заклади позашкільної освіти, які належать до галузі освіти, із них 5 – обласного підпорядкування, 47 – у мережі територіальних громад. ЗПО нині діють у 33 територіальних громадах області. Про це на апаратній нараді розповів директор Департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації Євген Кончаковський.

«На базі закладів позашкільної освіти діють 1303 гуртки, групи та творчі об’єднання, із яких 1034 – у територіальних громадах, 269 – в обласних закладах. У них навчаються 27810 здобувачів освіти (21,6% від загальної кількості дітей шкільного віку області). Активно залучили вихованців до гурткової роботи в Сенчанській, Терешківській, Опішнянській, Великобагачанській, Козельщинській громадах, де показник охоплення дітей позашкільним навчанням значно вищий від середнього обласного показника», – говорить Євген Кончакоський.

Система позашкільної освіти включає не тільки заклади позашкілля, а й мережу гуртків, секцій, клубів, що діють у закладах загальної середньої освіти.

«На базі шкіл функціонують 1645 гуртків, які відвідують 26035 вихованців, що становить 20% від загальної кількості дітей шкільного віку в області. Найбільше охоплено гуртковою роботою у закладах Новоселівської, Сенчанської, Коломацької, Великобудищанської громад, там частка залучення здобувачів освіти становить 80-90%, – зазначив Євген Кончакоський. – Та є громади, в яких гуртки в закладах загальної середньої освіти взагалі відсутні, зокрема в Гадяцькій, Глобинській, Градизькій, Комишнянській, Ромоданівській та Сергіївській».

Одне зі першочергових завдань для громад – переосмислити роль і значення закладів позашкільної освіти. На цьому наголосив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

«Національно-патріотичний, науково-технічний, соціально-реабілітаційний та оздоровчий аспекти – ключові напрями діяльності всього позашкілля. І в умовах війни вони набувають особливого значення, – наголосив Дмитро Лунін. – Питання фінансування різноманітних гуртків на рівні громад повинні вирішувати оперативно. Кошти на заробітну плату педагогам, оренду приміщення, обладнання та методичні матеріали є. Нині увагу необхідно зосередити на впровадженні в закладах позашкільної освіти гурткової роботи національно-патріотичного та науково-технічного спрямування».

Громади мають вивчити успішний досвід колег та активно розвивати позашкілля в області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь