«Працюємо над розвитком спроможної мережі закладів охорони здоров’я Полтавського госпітального округу», – Віктор Лисак
Розвиток спроможної мережі закладів охорони здоров’я області – серед пріоритетних завдань у сфері охорони здоров’я. На цьому наголосили під час обласного засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
«Визначили три ключових цілі через призму яких маємо проводити подальше реформування медичної системи. Перше – забезпечення доступності медичної допомоги. Друге – забезпечення якості медичної допомоги, і третє – забезпечення безоплатності медичної допомоги, – акцентував увагу присутніх Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. – Щоб в умовах воєнного часу не було розпорошеності ресурсі, ми ініціювали вийшли з такою зробити спроможну медичну мережу, в який визначити роль і місце кожного закладу охорони здоров'я, щоб об’єднати три попередні фактори для людей. Міністерство охорони здоров’я завжди відкрите до співпраці для представників громад, депутатів всіх рівнів, органів влади. Готові до спільної роботи».
Для покращення доступності та якості медичних послуг послуг в області формується спроможна медична мережа.
«Люди – найбільша цінність країни, тому збереження здоров'я – пріоритет. Для покращення доступності та якості послуг, фінансової стійкості медзакладів на Полтавщині формується спроможна медична мережа. Нині вона включає 16 загальних, 6 надкластерних і 8 кластерних закладів, – зауважив Філіп Пронін. – При формуванні враховували кількісні та якісні показники – рівень госпіталізації, тривалість перебування, зайнятість ліжок. Ще один важливий компонент – маршрут пацієнта».
Директор Департаменту охорони здоров'я ОВА Віктор Лисак акцентував, що важливим компонентом спроможної мережі закладів охорони здоров’я є екстрена медична допомога, а також наявність зв’язку в умовах надзвичайних ситуацій.
«Особлива увага має бути приділена стану доріг, щоб виконувати маршрути пацієнтів. Маємо пропозицію відпрацювати зі Службою автомобільних доріг стан шляхів по основних маршрутах пацієнтів», – додав Віктор Лисак. Також серед важливого – сприяння розширенню мережі аптек у сільській місцевості, проведення надкластерних, кластерних і загальних лікарень до стандартів, побудова транкінгової системи радіозв’язку для екстреної меддопомоги.