Санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю

Дата: 15.11.2023 10:00

Оздоров

Санаторно-курортне лікування є важливою складовою системи комплексної реабілітації та відіграє провідну роль у відновленні здоров’я населення та покращенню порушених функцій осіб з інвалідністю.

Відповідно до державної програми у 2023 році на Полтавську область виділено 1,9 млн. грн. для санаторно-курортного лікування 157 осіб з інвалідністю, у тому числі для 4 осіб у санаторіях спинального профілю.

Департаментом соціального захисту населення облвійськадміністрації здійснено всі необхідні заходи щодо розподілу коштів до органів соціального захисту райвійськадміністрацій та міських територіальних громад, а також організовано роботу щодо укладання договорів із санаторіями за вільним вибором особи з інвалідністю.

Крім того, у поточному році 345 осіб з інвалідністю виявили бажання отримати грошову компенсацію замість санаторно-курортного лікування, яка виплачується 1 раз на 3 роки у встановлених законодавством розмірах.

Додатково, в рамках Комплексної програми соціального захисту населення для осіб з інвалідністю надається компенсація вартості проїзду автомобільним транспортом на міжміських (міжобласних) автобусних маршрутах загального користування, шляхом проведення виплати вартості квитка.

Директор Департаменту

Людмила Корнієнко