Нагадуємо про заборону на спалювання опалого листя
Упродовж осіннього періоду не рідким явищем є спалювання опалого листя. Дехто виправдовує такі вчинки покращенням родючості ґрунту, але ж давно відомо, що це – міф.
Опале листя – джерело утворення ґумусу, місце проживання багатьох комах, черв’яків, дрібних ссавців та корисних мікроорганізмів. А також це – добриво та утеплення для дерев. Завдяки опалому листю ґрунт менше промерзає взимку, втримує вологу та не розмивається під рясними опадами.
Дим від спалювання сухих залишків рослинності надзвичайно токсичний, містить в собі чадний газ, важкі метали та канцерогенні речовини, такі як бензапірен.
За спалювання сухого листя передбачено штрафи, а в деяких випадках – навіть позбавлення волі. Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Використовувати опале листя можна в саду та на клумбах – вкриваючи корені дерев, багаторічних рослин та декоративних чагарників і, звісно ж компостувати для отримання цінного органічного добрива.
Департамент екології та природних ресурсів ПОВА